WYCIECZKA KLAS 4-8 KÓRNIK-POZNAŃ

44 uczniów z klas 4-8 wzięło udział w całodziennej wycieczce Kórnik - Poznań dnia 11.06.2026. Pierwszym przystankiem był pałac w Kórniku, który zachwycił m.in. odrestaurowaną salą rycerską, jadalną, komnatami mieszkalnymi. Oglądaliśmy zbiory broni, dzieł sztuki, biżuterię i inne kosztowności przekazane narodowi polskiemu przez ostatnich właścicieli zamku. Słuchaliśmy interesujących opowiadań o Białej Damie i zapoznaliśmy się sposobami korzystania z cyfrowej biblioteki kórnickiej. Ponieważ Kórnik to zespół pałacowo-parkowy wzięliśmy udział w warsztatach przyrodniczych w przyzamkowym arboretum. Niestety, deszcz utrudniał nam zajęcia w parku. Poznań także przywitał nas ulewnym deszczem, który na szczęście powstrzymał się na czas zwiedzania. Widzieliśmy Katedrę na Ostrowie Tumskim, ratuszowe koziołki, słuchaliśmy opowiadań o starym Poznaniu, historię pręgieża i studni. Odwiedziliśmy kramiki na rynku i Muzeum Poznańskiej Pyry, gdzie każdy przygotował sobie ziemniaczki według własnego upodobania oraz wziął udział w warsztatach dotyczących historii ziemniaków. Po zakończeniu degustacji upieczonych ziemniaków wracaliśmy już do domu przy akompaniamencie grzmotów i błyskawic. Poznań pożegnał nas wieczorną burzą.
FOTOGALERIA