Szkoła Promująca Zdrowie

Szkoła Promująca Zdrowie

Ważnym zadaniem szkoły jest edukacja zdrowotna, której celem jest kształtowanie u uczniów nawyku dbałości o zdrowie własne i innych ludzi oraz umiejętności tworzenia środowiska sprzyjającego zdrowiu. Dlatego właśnie nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu,,Szkoły Promującej Zdrowie”.

Koordynatorem programu w szkole jest Justyna Grażewicz.

Zespół nauczycieli ds. Promocji Zdrowia to:

Joanna Czyczyn-Ejgird oraz Aleksandra Załuska

.

AKTYWNOŚCI UCZNIÓW W PROGRAMIE

PRACE PLASTYCZNE OD KUCHNI
Zabawy plastyczne z zastosowaniem warzyw i owoców dają dzieciom możliwość wielozmysłowego poznania, a co za tym idzie zachęcają do zdrowego odżywiania.


DZIEŃ SPORTU

1 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sportu. Głównym celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności ruchowej, integrowanie się klasy, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacenie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dzieci z klas I-III pod opieką swoich wychowawczyń miały szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał owoc. 

           Dzieci zadowolone i radosne spędziły ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. 

Zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej! 


SPOTKANIE Z SIATKARKĄ
31 maja odbyło się spotkanie  uczniów z siatkarką Anną Lewandowską. Podczas spotkania siatkarka opowiedziała podopiecznym szkoły o swojej karierze, a także o tym jak ważne jest to żeby prowadzić aktywny tryb życia. 


NASZA SZKOŁA PODEJMUJE DZIAŁANIA W ZAKRESIE PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ.


LETNIA OLIMPIADA SPORTOWA
Drużynowe rozgrywanie konkurencji sportowych na boisku szkolnym, sportowa rywalizacja (gry bieżne, skoczne). Kształtowanie właściwej postawy w ocenie sprawności fizycznej koleżanek i kolegów oraz wygranej i przegranej.


PRZESIEWOWE BADANIE SŁUCHU W NASZEJ SZKOLE


TWORZENIE PIRAMIDY ZDROWEGO ODŻYWIANIA

Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i wykonali wspólnie piramidę zdrowia.


TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet, tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.
W trzecim i czwartym tygodniu lutego w naszej szkole podejmowaliśmy działania związane z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące bezpiecznego Internetu. Uczniowie wzięli udział w grach i zabawach oraz sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności korzystania z internetowej przestrzeni.
Był to czas przypomnienia i przybliżenia problematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz propagowania właściwych zachowań w sieci


UDZIAŁ UCZNIÓW W MIĘDZYSZKOLNYCH ZAWODACH SPORTOWYCH

W październiku 2022 roku braliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego tenis stołowy drużynowy chłopców rocznik 2008-2009. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Barton z klasy VII i Adam Skorulski z klasy VIII. Chłopcy zdobyli pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowali się do ćwierćfinałów wojewódzkich. W listopadzie Hubert i Adam wzięli udział w wojewódzkim ćwierćfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego. Nasi uczniowie podczas rozgrywek drużynowych zaprezentowali wysoki poziom gry, zajmując I miejsce.


ZDROWE KANAPKI

Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty i przygotowywały smaczne, pełne witamin kanapki. Zajęcia były ,,bardzo smaczne’’.


GORZKA PRAWDA O SŁODKIM CUKRZE!
Uczniowie na podstawie komiksu wskazywali zdrowe produkty spożywcze. Rozmawialiśmy na temat cukru, jego rodzajów i zamienników. Układaliśmy hasła na temat zdrowego odżywiania się.


JESIENNE SADZENIE CEBULEK
Jesień, to nie tylko kolorowe liście. O tej porze roku sadzi się też cebulki kwiatowe aby móc je podziwiać wczesną wiosną. Uczniowie klasy II postanowili w swojej klasie posadzić cebulki szczypiorku, by móc jeść zdrowy szczypiorek do drugiego śniadania:


DZIEŃ ZIEMNIAKA W KLASACH I-III


Uczniowie klas II podsumowując tematykę o zdrowym odżywianiu przygotowali pyszne i zdrowe sałatki owocoweSkip to content