Świetlica 2022/2023

Świetlica 2022/2023

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

 • Katarzyna Frątczak
 • Joanna Grabowska
 • Agata Struven
 • Agata Raczkowska
 • Aleksandra Załuska
 • Magdalena Dziergowska

Pobierz kartę zgłoszeniową – rok szkolny 2023/2024

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Czerwiec 2023

Czerwiec upłynął nam w świetlicy na rozmowach o zainteresowaniach dzieci, o ich hobby. Dzieci prezentowały kolekcje kart, opowiadały o jeździe konnej, o uprawianych dyscyplinach sportowych, ulubionych książkach i innych pasjach. Przede wszystkim jednak czerwiec był czasem oczekiwania na wakacje. Dzieci mówiły o swoich wakacyjnych planach. Malowały farbami miejsca, które zobaczą i co zamierzają robić. Wraz z wychowawcami przypominały, jakich zasad muszą przestrzegać, by bezpiecznie spędzić wakacje. Dużo przebywały na świeżym powietrzu, bawiąc się w różne gry i zabawy. Z okazji Dnia Ojca dzieci wykonały piękne kolorowe krawaty oraz serca z masy solnej.

FOTOGALERIA

Maj 2023

W majowe dni wychowankowie świetlicy dużo czasu spędzali na świeżym powietrzu, na boisku szkolnym oraz placu zabaw, czemu sprzyjało wiosenne słońce i ciepło. Dominowała piłka nożna, której miłośnikami są szczególnie chłopcy z klasy drugiej, ale nie zabrakło badmintona, frisbee, berka, slalomu pomiędzy pachołkami, rzutów do celu, zabaw z wykorzystaniem liny, skakanek , składania i puszczania papierowych samolotów oraz zabaw  typu: Kolory, Murarz, Raz, dwa, trzy, baba Jaga patrzy, Pepsi – cola – sprite itd. Na stałe od pewnego czasu zagościł „piknik” na … bieżni szkolnej :), którego amatorami są zwłaszcza dziewczynki i chłopcy z klasy pierwszej.

Jednak nie tylko na dworze dzieci spędzały  czas, bawiły się również i bardzo często twórczo w świetlicy. Wraz z wychowawcami świetlicy rozmawiały o ulubionych książkach, bajkach oraz baśniach. „Podróżowały” po Europie, poznając kraje leżące na naszym kontynencie. Lepiły zwierzęta (i nie tylko) z plasteliny, ćwiczyły sztukę składania papieru – origami, rysowały, wykorzystując promarkery i grały w gry – szczególnie upodobały sobie Piotrusia oraz Uno. Przygotowywały również piękne laurki, rysunki oraz malunki, papierowe kwiaty i serca dla swoich mam z okazji Dnia Matki. Na przełomie maja i czerwca uczciły swoje święto – Dzień Dziecka – różnorodnymi zabawami, w tym –  po raz pierwszy –  puszczaniem latawców. Z okazji tegoż święta przygotowały piękny plakat oraz „katalog dziecięcych marzeń” wypisany lub/i wyrysowany na wyciętych z kolorowego papieru kartkach w kształcie cukierka, balonika, lizaka, czy motyla.

Zapraszamy do fotogalerii.

Kwiecień 2023

W kwietniu w świetlicy szkolnej zgłębialiśmy przede wszystkim tematykę zdrowego stylu życia, właściwej diety oraz ochrony naszej planety. Dzieci zaznajamiały się z piramidą żywienia, Komponowały zdrowy jadłospis. Rozmawiały na temat sposobów ochrony Ziemi i jej zasobów.. Poznały (lub przypomniały sobie) pojęcie recyklingu i dowiedziały się, jak można wykorzystać surowce wtórne. Wykonywały i dekorowały pojemniki na przybory szkolne (z plastikowych kubków po produktach spożywczych) oraz zabawki – żabki (z plastikowych nakrętek od butelek i rolek po papierze toaletowym).
Koniec kwietnia był czasem przygotowania do świąt majowych – Święta Konstytucji 3 Maja i Dnia Flagi. Z tej okazji dzieci wykonały piękne prace – wyklejały godło oraz flagę Polski.

FOTOGALERIA

Marzec 2023

Marzec był w świetlicy czasem oczekiwania – najpierw na wiosnę, potem na Święta Wielkanocne.
Dzieci tworzyły więc portrety pani Wiosny, malowały wiosenne kwiaty, wykonywały je z kolorowej krepy oraz składały metodą origami. Później z wielkim zapałem wykonywały świąteczne ozdoby: wielkanocne baranki z pojemników po jogurtach, zajączki z wytłoczek po jajkach, kurczaczki. Dekorowały na różne sposoby styropianowe jajka, z których powstawały prawdziwe kolorowe bukiety. Poza przygotowaniami świątecznych ozdób, nie brakowało dzieciom oczywiście chęci na inne zajęcia, jak tradycyjne zabawy świetlicowe, konstruowanie, gry planszowe oraz zabawy na boisku szkolnym czy w sali gimnastycznej.

FOTOGALERIA

Luty 2023

Luty
Luty upłynął nam na zabawach i grach, zarówno w świetlicy, jak i na świeżym powietrzu, kiedy pozwalała na to aura. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły też w zabawach na sali gimnastycznej. Wykonywały również różnego rodzaju prace plastyczne, jak chociażby pingwinka i misia polarnego, a na Walentynki przygotowały dla swoich bliskich piękne serca i kartki.

FOTOGALERIA

Styczeń 2023

Jak minął styczeń w świetlicy?

Choć styczeń to zimowy miesiąc, niestety nie uraczył ans prawdziwie zimową aurą. Udało się nam wprawdzie ulepić bałwana, porzucać nieco śnieżkami, ale nie dał nam się nacieszyć w pełni urokami zimy. Ponieważ nie było zbyt zimowo za oknem, tworzyliśmy sami zimowe pejzaże za pomocą…pasty do zębów, kleju, cukru i soli.
Styczeń to również czas karnawału, wykonywaliśmy więc maski karnawałowe.
Dla naszych kochanych Babć i Dziadków, którzy w tym miesiącu obchodzą swe święto, przygotowywaliśmy laurki – ozdabialiśmy je guzikami, kolorowymi tasiemkami i włóczkami. Używaliśmy również do ich wykonania filtrów do kawy…

Zapraszamy do fotogalerii świetlicy.

Grudzień 2022

Zimowy, świąteczny czas…

Grudzień to szczególny czas w roku, kiedy oczekujemy nadejścia Świąt Bożego Narodzenia, świąt pięknych, pełnych ciepła, radości i dzielenia się miłością. To czas oczekiwania i przygotowania do właściwego ich przeżycia. Wykonujemy wtedy m.in. dekoracje świąteczne, którymi przystrajamy nasze mieszkania, domy i otoczenie, pieczemy pierniki itp.

W naszej szkolnej świetlicy również przygotowywaliśmy się do Świąt: wykonywaliśmy świąteczne dekoracje, kolorowe łańcuchy, tworzyliśmy wieńce, bałwanki i skrzaty ze skarpetek i kaszy oraz lepiliśmy figurki i dekoracje z kolorowej masy solnej. Efekty naszej pracy, jak i sam proces tworzenia można obejrzeć w fotogalerii, do której śledzenia serdecznie zapraszamy.

FOTOGALERIA

Listopad 2022

Jesienne świętowanie

FOTOGALERIA

Październik 2022

Nasze sposoby na jesienną nudę: lepimy cudeńka z plasteliny, budujemy z klocków małych i dużych, biegamy

FOTOGALERIA


Wrzesień 2022

Rok szkolny w świetlicy rozpoczęliśmy bardzo aktywnie. Korzystamy z dobrej pogody i wspólnie bawimy się głównie na boisku szkolnym, integrując się i zacieśniając więzi. Przeciągamy linę, przeciskamy się w tunelach, gramy w piłkę nożną i koszykówkę. W wolnych chwilach rysujemy zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Pamiętamy o tym, że najlepsza zabawa to przede wszystkim bezpieczna zabawa!

FOTORELACJA

ABC wychowanka świetlicy

 1. Przychodzę do świetlicy zaraz po przybyciu do szkoły lub po skończonych zajęciach.
 2. Zgłaszam wychowawcy każde swoje przybycie oraz odejście.
 3. Podczas wyjścia poza salę świetlicową, jestem zawsze w zasięgu wzroku wychowawcy.
 4. Bawię się i pracuję w sposób bezpieczny dla siebie i innych.
 5. Przestrzegam zasad kulturalnego zachowania: jestem grzeczny, miły wobec nauczycieli, pracowników szkoły oraz kolegów.
 6. Biorę aktywny udział w zajęciach, staram się cicho pracować i bawić.
 7. Słucham uważnie próśb i poleceń nauczyciela – staram się je jak najlepiej wykonać. Podnoszę rękę, gdy chcę zabrać głos.
 8. Informuję wychowawcę natychmiast, gdy zdarzy się coś niepokojącego.
 9. Po skończonej zabawie i zajęciach zawsze porządkuję swoje otoczenie.
 10. Szanuję zabawki, książki, gry znajdujące się w świetlicy oraz dekorację i wystrój sali.
 11. Cenne zabawki i skarby zostawiam w domu.
 12. Bez zgody właściciela nie ruszam cudzych rzeczy.
 13. Gdy w świetlicy spożywam posiłki i napoje siadam przy stoliku.
 14. Zmieniam obuwie i pozostawiam w szatni ubrania wierzchnie.

Świetlicowe aktualności 2021/2022

Galeria świetlicy 2021/2022

Skip to content