SUKCESY UCZNIÓW 2023/2024

SUKCESY UCZNIÓW 2023/2024

MATEMATYCZNY CZAR PAR

4 marca 2024r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs dla klas IV i V pod nazwą „Matematyczny czar par”. Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki ze SP w Cierpicach: pani Marzanna Kościołek i pani Aleksandra Szałkowska-Kozak. W konkursie brało udział 16 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce i Szkoły Podstawowej w Cierpicach. Uczniowie zmagali się z różnymi matematycznymi łamigłówkami.

Najwięcej emocji dostarczało dzieciom rozwiązywanie sudoku, układanie tangramu i kloców GEO. Nad przebiegiem wykonywania zadań czuwali uczniowie klasy VI i VIII SP z Cierpic. Z powierzonego obowiązku wywiązali się wzorowo.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce – Dorota Borycka i Aleksandra Kieliszek ze Szkoły Podstawowej w Cierpicach
II miejsce – Konstancja Balejko i Hubert Fijałkowski ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce
III miejsce – Julianna Nowak i Wanessa Kovalenko ze Szkoły Podstawowej w Cierpicach

Panie z kuchni przygotowały dla wszystkich pyszny słodki poczęstunek. Atrakcyjne nagrody i pamiątki zasponsorowała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej.
w Cierpicach. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i winszujemy zwycięzcom!

FOTOGALERIA


MISTRZOSTWA POWIATU TORUŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

12 marca 2024r. w Złotorii, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Indywidualnym Tenisie Stołowym Chłopców rocznik 2009-2010. Naszą szkołę reprezentował Hubert Barton z klasy VIII i Dariusz Kwiatkowski z klasy VII. Hubert Barton zajął I miejsce, a Dariusz Kwiatkowski VIII miejsce.
Serdecznie gratulujemy obu zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

FOTOGALERIA


KONKURS PIĘKNEGO GŁOŚNEGO CZYTANIA

W naszej szkole kolejny już raz odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który miał charakter dwuetapowy. Najpierw wszyscy chętni uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich przed kolegami z klasy, a następnie najpiękniejsze interpretacje zostały zakwalifikowane do etapu drugiego – finałowego. Rywalizacja międzyklasowa odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych.
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, świetnie wykorzystali intonację głosową do przekazania uczuć i emocji towarzyszących bohaterom utworów literackich.
Jury wyłoniło następujących laureatów:
w kategorii klas I – IV
I miejsce – Julia Świeczkowska z kl. 1a
II miejsce – Cezary Adamski z kl. 2a
III miejsce – Martyna Koszucka z kl. 3a
wyróżnienie – Alicja Pawikowska z kl. 4a
w kategorii klas V – VIII
I miejsce – Maksymilian Kamiński z kl. 7a
II miejsce – Paweł Walczak z kl. 6a
III miejsce – Szymon Jastrzębski z kl. 7a

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni w czasie uroczystego apelu. Serdecznie gratulujemy!

FOTOGALERIA


MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W KOLARSTWIE TOROWYM

W dniach 2-3.12.2023r. odbyły się w Pruszkowie Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Kolarstwie Torowym. Mistrzostwa odbyły się w 4 konkurencjach w każdej z klas, z podziałem na wyścigi dziewcząt i chłopców. Ilość okrążeń była uzależniona od wieku dzieci.
Z naszej szkoły w powyższych zawodach brał udział Aleksander Korzybski z klasy VIII i Xavier Korzybski z klasy VI.
Oto ilości okrążeń w klasie VIII:
Wyścig „scratch”, polegający na ściganiu się na tzw. „kreskę”, czyli po 20 okrążeniach pierwszy wygrywa.
Wyścig „punktowy”, polegający na tym, że na 60 okrążeń co dziesiąte okrążenie jest nagradzane punktami dla 3 pierwszych kolarzy: pierwszy dostaje 5 punktów, drugi 3 punkty, a trzeci dostaje 1 punkt. Ostatnie okrążenie czyli 60 jest punktowane podwójnie. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej punktów.
Wyścig „eliminacyjny”, polegający na tym, że co drugie okrążenie, eliminowany z wyścigu jest ostatni na mecie kolarz. Wyścig trwa tak długo, aż zostanie jeden kolarz , który zwycięża wyścig.
Wyścig „250 ze startu lotnego”, polega na tym, że kolarz przejeżdża okrążenie, na koniec okrążenia wjeżdża na górę toru i rozpędzając się, pokonuje 250 m na czas. Wygrywa kolarz z najlepszym czasem. Olek w tej konkurencji jechał ze średnią prędkością ok. 60 km/h.
A oto osiągnięcia ALEKSANDRA KORZYBSKIEGO w poszczególnych 4 konkurencjach:
1) Wyścig SCRATCH kat. chłopców klas VIII – MISTRZ POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
1) Wyścig 250 m ze startu lotnego kat. chłopców klas VIII – MISTRZ POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
3) Wyścig punktowy kat. chłopców klas VIII – I WICEMISTRZ POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
4) Wyścig eliminacyjny kat. chłopców klas VIII – I WICEMISTRZ POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
GRATULUJEMY ALEKSANDROWI SUKCESÓW SPORTOWYCH I ŻYCZYMY DALSZYCH TAK WSPANIAŁYCH OSIĄGNIĘĆ.
XAVIEROWI DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W ZAWODACH I TRZYMAMY KCIUKI ZA PRZYSZŁE SUKCESY KOLARSKIE. Edyta Wilento

FOTOGALERIA


WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

24 listopada br. w Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie III Wojewódzkiego Konkursu Literackiego organizowanego w Szkole Podstawowej nr 10 w Toruniu, który odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Tegoroczna edycja konkursu nosiła nazwę „Niezwykłe spotkanie”. Jego celem, obok propagowania twórczości literackiej dzieci i młodzieży, rozwijania talentów twórczych, uwrażliwiania na piękno i bogactwo języka ojczystego oraz kształtowania literackich zainteresowań uczniów, było popularyzowanie sylwetek postaci historycznych związanych z regionem.
Dwie uczennice naszej szkoły: Laura Krywionek i Roksana Rakowska napisały bardzo interesujące opowiadania, wykonały rysunki i zgłosiły się do konkursu. Szczęście dopisało Roksanie, która za opowiadanie pt. „Zaginione materiały” zdobyła ex aequo I miejsce.
Obu uczestniczkom gratulujemy wspaniałych opowiadań i dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Lech Cieślak


POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY „O PIÓRO STAROSTY TORUŃSKIEGO”

20 listopada 2023 r. uczennice naszej szkoły z klasy 8a: Laura Krywionek, Martyna Ostrzycka i Anna Wrzesińska wzięły udział w powiatowym konkursie ortograficznym „O Pióro Starosty Toruńskiego” organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży. Finał miał miejsce w Mediatece w Młynach i brało w nim udział 18 ósmoklasistów z 7 gmin powiatu toruńskiego. Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda. W czasie przerwy przeznaczonej na sprawdzanie prac konkursowych przez jury, młodzież miała okazję zwiedzić Mediatekę, a potem wziąć udział w ciekawych warsztatach dotyczących mangi.
Sukces odniosła Martyna Ostrzycka, która zajęła II miejsce. Każdy z finalistów mógł wybrać sobie książkową nagrodę.
Gratulujemy Martynie II miejsca, a Laurze i Ani dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły. Marzanna Kościołek

FOTOGALERIA


MISTRZOSTWA POWIATU TORUŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

26 października 2023 w  Złotorii odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w tenisie stołowym drużynowym chłopców rocznik 2009-2010. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII HUBERT BARTON i BARTOSZ SZPEJNA. Chłopcy zdobyli srebrny medal zajmując II miejsce. WIELKIE GRATULACJE! Edyta Wilento

FOTOGALERIA


GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

6 października 2023 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski. Rywalizowali w nim uczniowie ze szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs miał charakter dwuetapowy: najpierw chętni uczniowie mówili przygotowane wiersze w swoich szkołach, a następnie najpiękniejsze interpretacje zostały zakwalifikowane do etapu drugiego – finałowego. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, nie zabrakło też rekwizytów pomocnych przy interpretacji utworów lirycznych. Jury wyłoniło laureatów w trzech kategoriach wiekowych. Byli to:
Julia Świeczkowska z kl. I (SP Cierpice)
Filip Bratkowski z kl. VI (SP Mała Nieszawka)
Jagoda Nowakowska z kl. VIII (SP Mała Nieszawka)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi książkami. Serdecznie gratulujemy!

FOTOGALERIA

Skip to content