Sukcesy uczniów 2022/2023

Sukcesy uczniów 2022/2023


SUKCES UCZNIÓW W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM „JAN PAWEŁ II – WIELKI PRZYJACIEL KAŻDEGO CZŁOWIEKA”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym dla szkół podstawowych pod hasłem „JAN PAWEŁ II – WIELKI PRZYJACIEL KAŻDEGO CZŁOWIEKA”. Właśnie otrzymaliśmy wyniki konkursu i z przyjemnością informujemy, że uczniowie zdobyli miejsca na podium:

  • w kategorii.klas 1-3 I miejsce zajęła Julia Soborak kl.2a, której opiekunem była pani Justyna Grażewicz
  • w kategorii klas 7-8

I miejsce Roksana Rakowska 7a

II miejsce Kacper Michlicki 7a

III miejsce Maksim Krawcewicz 7a

Opiekun plastycznym starszych uczniów była pani Joanna Grabowska.


SUKCESY KOLARSKIE

Uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje pasje także poza nią.
Duże sukcesy odnoszą kolarze należący do SEKCJI KOLARSKIEJ „ISKRA” Copernicus CCC Toruń: Aleksander Korzybski z klasy VII A oraz Kamil Filipiak i Igor Kędzierski z klasy VIII A.
W WYŚCIGU KOLARSKIM POD HONOROWYM PATRONATEM STAROSTY CHEŁMIŃSKIEGO, który odbył się 17 IX 2022 roku Kamil Filipiak zdobył III miejsce.
W MISTRZOSTWACH POLSKI w kolarstwie szosowym – jazda na czas dwójek i drużyn, które odbyły się 2 X 2022 r. Igor Kędzierski z kolegami zajął III miejsce, a Kamil Filipiak oraz Aleksander Korzybski z kolegami zajęli VI miejsce.
W MISTRZOSTWACH POLSKI, które odbyły w Pruszkowie w dniach 3- 4 grudnia 2022 r. Igor Kędzierski w wyścigu punktowym zajął XVI miejsce, Aleksander Korzybski w wyścigu scratch zdobył III miejsce.
W sobotę 13 maja 2023 r. odbyły się MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW w Świeciu nad Osą, w których Aleksander Korzybski zdobył I miejsce.
10 czerwca 2023 podczas MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZIKÓW w jeździe indywidualnej na czas Aleksander Korzybski zdobył II miejsce.
Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sportowych sukcesów.


„SZKOLNY KONKURS WIEDZY O HARRYM POTTERZE

NA PODSTAWIE FILMU I LITERATURY”

Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach.
I etap: test wiedzy (konkurs indywidualny)
Laureatami tej części konkursu zostali:
I miejsce: Laura Krywionek z klasy VII a
II miejsce: Adrian Herba z klasy VIII a
III miejsce: Maksim Krawcewicz z klasy VII a
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
II etap: konkurs grupowy, w którym przedstawiciele klas odpowiadali na wylosowane pytania.
Ten etap wygrała klasa VII A, która w nagrodę otrzymała słodkie żelki.
Na wszystkich uczestników konkursu czekał słodki poczęstunek.
Gratulujemy


MARCJANNA LAUREATKĄ KONKURSU Z CHEMII

Dzień 26 maja 2023 był przemiłym dniem dla Marcjanny Nowak, uczennicy klasy 8a. Marcjanna odebrała z rąk pani dyrektor nagrodę, za sukcesy odniesione w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii. Laureatce szczebla wojewódzkiego, w tej szczególnej chwili towarzyszyli rodzice, którzy wspierali ją w długich przygotowaniach. Marcjanna zdobyła 19 pkt/20 w finałowym etapie konkursu. Gratulacje dla laureatki!

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W naszej szkole kolejny już raz odbył się Konkurs Pięknego Czytania, który miał charakter dwuetapowy. Najpierw wszyscy chętni uczniowie czytali przygotowane fragmenty utworów literackich przed kolegami z klasy, a następnie najpiękniejsze interpretacje zostały zakwalifikowane do etapu drugiego – finałowego. Rywalizacja międzyklasowa odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych.
Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, świetnie wykorzystali intonację głosową do przekazania uczuć i emocji towarzyszących bohaterom utworów literackich.
Jury wyłoniło następujących laureatów:
w kategorii klas II – IV
I miejsce – Aleksandra Kieliszek z kl. 4a
II miejsce – Maksymilian Rakowski z kl. 2a
III miejsce – Tymon Kluczewski z kl. 2a
w kategorii klas V – VIII
I miejsce – Agnieszka Paszkiewicz z kl. 8a
II miejsce – Maja Lauks z kl. 6a
III miejsce – Leon Małkiewicz z kl. 5a
Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni w czasie uroczystego apelu. Serdecznie gratulujemy!


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU,,PALMA WIELKANOCNA”

PRZEDSZKOLE:
I MIEJSCE: Zuzanna Reza i Wojciech Białkowski
II MIEJSCE: Barbara Miłkowska i Wiktoria Poszytek
III MIEJSCE: Wojciech Dworak i Jakub Jankowski
WYRÓŻNIENIE: Aleksandra Lesing, Julia Koszucka i Wiktor Szymański

SZKOŁA:
I MIEJSCE: Michalina Węglińska i Aleksy Sarnowski
II MIEJSCE: Alicja Gawlikowska i Julia Soborak
III MIEJSCE: Antonina Białkowska i Stanisław Kaleta
WYRÓŻNIENIE: Izabela Gawlikowska, Nadia Fliege i Nikola Różańska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, laureatom gratulujemy.


WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW

W trzecim, powiatowym etapie konkursu Wielka Liga Czytelników wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły: Hanna Dworak z klasy II a, Malika Hesse z klasy III a i Julianna Nowak z klasy IV a. Hania i Malika awansowały do etapu wojewódzkiego, który odbył się 28 marca. Zdobyte w tym etapie punkty zagwarantowały im udział w etapie ogólnopolskim. Gratulujemy:)


SUKCES ADRIANA W KONKURSIE PRZEDMIOTOWYM Z HISTORII

30 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla laureatów w Konkursach Przedmiotowych 2023 organizowanych przez Katolickie Pallotyńskie Szkoły w Chełmnie (wystartowało w nich blisko 400 osób z 40 szkół w pięciu powiatach). Uczeń naszej szkoły – Adrian Herba z klasy 8a zajął III miejsce w konkursie przedmiotowym z historii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


MATEMATYCZNY CZAR PAR

16 marca 2023r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs dla klas IV i V pod nazwą „Matematyczny czar par”. Konkurs przygotowały nauczycielki matematyki ze SP w Cierpicach: pani Marzanna Kościołek i pani Aleksandra Szałkowska-Kozak. W konkursie brało udział 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce i Szkoły Podstawowej w Cierpicach, Uczniowie zmagali się z różnymi matematycznymi łamigłówkami. Najwięcej emocji dostarczało dzieciom rozwiązywanie sudoku, układanie tangramu i kloców GEO. Nad przebiegiem wykonywania zadań czuwali uczniowie klasy VII i VIII SP z Cierpic. Z powierzonego obowiązku wywiązali się wzorowo.
Laureatami konkursu zostali:
I miejsceKonstancja Balejko i Hubert Fijałkowski ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce
II miejsce Piotr Bełcik i Szymon Bełcik ze Szkoły Podstawowej w Cierpicach
III miejsceJulianna Nowak i Jakub Soborak ze Szkoły Podstawowej w Cierpicach
Organizatorki przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i winszujemy zwycięzcom!

FOTOGALERIA


SUKCES UCZNIÓW W MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA”

16 marca 2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pn. „Najpiękniejsze miejsca”, objętym honorowym patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu. Pod kierunkiem p. Lecha Cieślak, nauczyciela języka polskiego, Julia Polanowska z kl. 8 przygotowała fragment wiersza Kazimiery Iłłakowiczówny pt. „Pejzaż”, natomiast Maksim Krawcewicz z kl. 7a zaprezentował utwór Juliana Tuwima pt. „Wysokie drzewa”. W tym konkursie Maksim zajął III miejsce, co jest tym większym sukcesem, że komisji przewodniczył p. Jacek Pietruski – aktor Teatru Baj Pomorski. Gratulujemy!


SUKCES UCZNIÓW W INDYWIDUALNYCH MISTRZOSTWACH POWIATU TORUŃSKIEGO TENISA STOŁOWEGO

14 marca 2023 r. odbyły się w Złotorii Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego Tenisa Stołowego. Szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Hubert Barton z klasy 7a i Adam Skorulski z klasy 8a. Nasi uczniowie spotkali się w finałowym meczu. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął Hubert Barton, a drugie zajął Adam Skorulski.
Gratulujemy chłopcom wygranej i życzymy dalszych sportowych sukcesów. Ewa Wilento

FOTOGALERIA


KONKURS WOKALNY „JAKA TO KOLĘDA”

Dnia 14.12.2022 na sali gimnastycznej odbył się konkurs wokalny : „Jaka to kolęda ?”. Czworo uczestników zaprezentowało przepiękne wykonania kolęd i piosenek świątecznych. Pierwsze miejsce zajęła Martyna Koszucka, drugie Julia  Soborak oraz Wanessa Kovalenko, miejsce trzecie zajął Jakub Kluczewski. Uczestnikom serdecznie gratulujemy ! Organizatorzy

FOTOGALERIA


WIELKI SUKCES W TENISIE STOŁOWYM

1 grudnia 2022 r. zakończyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym chłopców. Naszą szkołę reprezentowali dwaj uczniowie: Hubert Barton kl. VII i Adam Skorulski kl. VIII. Obaj chłopcy wykazali się profesjonalną grą i tym samym na finałach wojewódzkich w Rynarzewie zdobyli tytuł wicemistrzów województwa kujawsko-pomorskiego (II miejsce – srebrny medal). 
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów sportowych! Edyta Wilento

FOTOGALERIA


SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSACH GMINNYCH Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Nasi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursach gminnych zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości.
W konkursie plastycznym „Bohaterowie niepodległości”
II miejsce – Vanessa Kovalenko 5a
wyróżnienie – Paulina Olejniczak 6a i Szymon Jastrzębski 6a

W konkursie „Godło Rzeczypospolitej Polskiej – orzeł biały w złotej koronie na czerwonym tle”
III miejsce – Julia Soborak kl.1a

W konkursie „W Gminie Wielka Nieszawka mieszkam – moja mała ojczyzna”
wyróżnienie – Blanka Błachut – przedszkole.

Gratulujemy sukcesów. Joanna Grabowska


IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W dniu 14.11.2022r. uczniowie naszej szkoły: Hubert Barton oraz Adam Skorulski wzięli udział w wojewódzkim ćwierćfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego. Nasi uczniowie podczas rozgrywek drużynowych zaprezentowali wysoki poziom gry, zajmując I miejsce. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. Joanna Czyczyn – Ejgird

FOTOGALERIA


KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY RÓŻANIEC ROZSTRZYGNIĘTY

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Dlatego w październiku ogłoszony został w naszej szkole konkurs na wykonanie ,,Najpiękniejszego różańca’’. Uczestnicy do wykonania różańca mogli wykorzystać najróżniejsze materiały. Były różańce z kasztanów, koralików itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się wielka. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców. Oto lista nagrodzonych:
I miejsce: Hanna Łepkowska i Nadia Fliege
II miejsce: Natalia Proch i Szymon Bełcik
III miejsce: Michalina Węglińska i Stanisław Kaleta
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


SUKCES W MISTRZOSTWACH POWIATU TORUŃSKIEGO W TENISIE STOŁOWYM

26 października 2022 roku braliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego tenis stołowy drużynowy chłopców rocznik 2008-2009. Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Barton z klasy VII i Adam Skorulski z klasy VIII. Chłopcy zdobyli pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowali się do ćwierćfinałów wojewódzkich. GRATULUJEMY! Edyta Wilento

Zapraszamy do Galerii zdjęć


ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

7 października nasza szkoła uczestniczyła w XII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.
Jak co roku z tej okazji ogłoszony został konkurs na mistrza tabliczki mnożenia oraz na ilustrację rymowanki związanej z działaniami tabliczki mnożenia. We wszystkich klasach uczniowie w czasie lekcji ćwiczyli mnożenie w zakresie 100. Na holach szkolnych powstały gazetki z działaniami oraz z piosenką, która towarzyszy uczniom przy corocznych obchodach: „Chociaż mamy z nią kłopoty duże, to nie chcemy mieć problemów na maturze…” W dniu obchodów chętni uczniowie zdawali egzamin i otrzymywali odznakę „Ekspert tabliczki mnożenia”. W trakcie lekcji uczniowi grali w gry i rozwiązywali krzyżówki związane z tabliczką mnożenia.
Na podsumowanie obchodów odbył się apel, na którym pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.
Arcymistrzem w tabliczce mnożenia została mistrzyni klasy ósmej Martyna Węglińska. W ostatniej rundzie pokonała mistrza klasy szóstej Igora Lasotę.
Mistrzami poszczególnych klas zostali:
Klasa III: Jerema Balaszczuk
Klasa IV: Julianna Nowak
Klasa V: Leon Małkiewicz
Klasa VI: Igor Lasota
Klas VII: Laura Krywionek
Klasa VIII: Martyna Węglińska

W konkursie na plakat z własną rymowanką o działaniu z tabliczki mnożenia I miejsce zdobyła Dorota Borycka z klasy IVa, II miejsce Aleksandra Kieliszek również z klasy IVa, a III miejsce przypadło Oliwii Czos z klasy VIa.
Wszystkim uczniom gratulujemy. Marzanna Kościołek

FOTOGALERIA


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „MOJE WSPOMNIENIE Z WAKACJI”

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Moje wspomnienia z wakacji” został rozstrzygnięty!
Celem konkursu było utrwalanie wakacyjnych wspomnień i skojarzeń związanych z okresem wakacyjnym za pomocą działań plastycznych, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników przelane na papier. Mamy nadzieję, że dzieci dalej będą rozwijać plastyczną twórczość.
Oto lista nagrodzonych:
I miejsce: Julia Soborak i Kacper Zalewski
II miejsce: Cezary Adamski i Julia Koszucka
III miejsce: Malika Hesse i Miłosz Urbański

Skip to content