Rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022

Życzenia z okazji Dnia Dziecka 🌞

🌞 Kochane Dzieci! 🌞

Z okazji Dnia Dziecka życzymy, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Niech Wasze marzenia się spełniają!

Wasi nauczyciele

Festyn Rodzinny 👨‍👩‍👧‍👧

FESTYN RODZINNY

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/maj-2022/

Spotkanie z autorem 📖

Spotkanie z autorem

Z okazji Tygodnia Bibliotek naszą szkolę odwiedziła autorka książek pani Małgorzata Swędrowska. Jest ona twórczynią koncepcji czytania wrażliwego, „czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami. Czytanie wrażliwe to jednak przede wszystkim budowanie więzi dorosłego-czytacza-opowiadacza-interpretatora książki z dzieckiem lub grupą dzieci. Zaproszenie małych odbiorców do współtworzenia klimatu czytania poprzez wspólne otwieranie lektury za pomocą „hasła”, dopowiadania wybranych słów oraz wyrażania siebie w mimice twarzy, integracyjnych tańcach i innych formach aktywności fizycznej”. Ten sposób prowadzenia spotkania bardzo spodobał się uczniom klas I – III, którzy w nim uczestniczyli. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się we wspólne czytanie książek autorki. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali autografy oraz wpisy do zakupionych książek.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/maj-2022/


231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja 🎀

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia odbył apel okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy 5a i 7a przygotowali krótki program artystyczny.

Nad uroczystością czuwali pani Ewa Mikołajczyk – Dejewska i pan Lech Cieślak.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/kwiecien-2022/

Dzień Ziemi i Dzień Wody 💧💧💧

Dzień Ziemi i Wody

22 kwietnia rozpoczęto w naszej szkole cykl działań imprezy ekologiczne z okazji Dnia Ziemi i Dnia Wody pod hasłem „Stop suszy”. Tego dnia uczniowie klas 4 -8 obejrzeli filmy, prezentacje, kreskówki nt. znaczenia wody dla życia na Ziemi. Młodsze dzieci oglądały kreskówkę o narodzinach Kropelki Wody i bawiły się materiałami plastycznymi (kolorowanka, zagadki, rysunki do uzupełniania) nawiązującymi do obejrzanej historii Kropli Wody.

Pozostałe działania są w trakcie realizacji – informacje będą podawane na bieżąco.

Wydarzenie przygotowały panie Danuta Slesinska i Aleksandra Załuska.

   Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/kwiecien-2022/

Poranek Wielkanocny 🐣🐇🐏

Poranek Wielkanocny

Z okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy 3a przedstawili montaż słowno-muzyczny „Poranek Wielkanocny”, który wprowadził w atmosferę świąt.

Wydarzenie przygotowały panie Monika Senkowska i Barbara Chełminiak.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/kwiecien-2022/

Matematyczny Czar Par

Matematyczny Czar Par

5 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs dla klas IV pod nazwą „Matematyczny czar par”.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/kwiecien-2022/

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

REKRUTACJA 2022.2023

INFORMACJA

Wyniki rekrutacji na rok szkolny 2022/2023 do oddziałów przedszkolnych i do klasy pierwszej znajdują się w zakładce: REKRUTACJA

Wyniki rekrutacji są również do wglądu w szkole (tablica ogłoszeń w holu starej części szkoły).

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do szkoły lub przedszkola zobowiązani są do wypełnienia woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego lub klasy pierwszej (druk do odebrania w szkole lub do pobrania ze strony szkoły).

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia odbędzie się w dniach 31.03.2022r. – 7.04.2022r.

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego: usp=sharinghttps://drive.google.com/file/d/17y1M3j1XLvJTYFgr4KdtEFt-qlOqtoD9/view?usp=sharing

Potwierdzenie woli zapisu dziecka do klasy pierwszej: https://drive.google.com/file/d/1Y6TdRHn5AGdL44uxUSr9FqtRassr68iW/view?usp=sharing

WITAJ WIOSNO! 🌼

W tym roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach przywitali wiosnę bardzo głośno. Cała społeczność uczniowska od klasy pierwszej do ósmej przemaszerowała ulicami wokół szkoły z kukiełkami Pani Wiosny i transparentami, na których widniały powitalne hasła. W czasie przemarszu rozbrzmiewały wiosenne piosenki emitowane z przenośnego głośnika oraz głośne bicie bębna. Wszyscy udali się na boisko przy kościele parafialnym w Cierpicach, gdzie każda klasa zaprezentowała swoją Panią Wiosnę i głośno wykrzyczała przygotowane z tej okazji hasło. Później zadaniem każdego zespołu klasowego było wrzucanie do umieszczonego w pewnej odległości kosza na śmieci papierowych kul, symbolizujących kulki śniegowe. Najwięcej trafień uzyskała klasa 1a, która tym samym okazała się najbardziej wiosenną klasą. Po głoszeniu wyników długi wiosenny orszak powrócił do szkoły z nadzieją, że wiosna zagości u nas już na dobre i nie opuści nas aż do wakacji.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/marzec-2022/

Święto matematyki w klasach I – III

Święto Matematyki w klasach I -III

W tym roku szkolne obchody Dnia Matematyki uczniowie klas I – III obchodzili 23 marca. Podobnie jak w latach ubiegłych zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi: matematyczne puzzle, wieża Hanoi, mata podłogowa do kodowania, domino matematyczne, zagadki matematyczne, matematyczny wierszyk do pokazywania, zakodowana wieża z kubków, kodowanie w programie toxicode. Zapraszamy do galerii: W tym roku szkolne obchody Dnia Matematyki uczniowie klas I – III obchodzili 23 marca. Podobnie jak w latach ubiegłych zmagali się z różnymi zadaniami matematycznymi: matematyczne puzzle, wieża Hanoi, mata podłogowa do kodowania, domino matematyczne, zagadki matematyczne, matematyczny wierszyk do pokazywania, zakodowana wieża z kubków, kodowanie w programie toxicode.

Imprezę przygotowały panie Monika Senkowska, Barbara Chełminiak i Justyna Grażewicz.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/marzec-2022/

GÓRA GROSZA

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Gora-grosza-1024x576.png

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

Szanowni Państwo,
w związku aktualną sytuacją w Ukrainie Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach pragnie włączyć się do akcji pomocy mieszkańcom tego kraju, którzy teraz bardzo potrzebują naszego materialnego wsparcia.

Komunikat Wójta Gminy_1: https://drive.google.com/file/d/1kUOC5GHsnejprFP8w0GeYIkhDrkZuYAM/view?usp=sharing

Komunikat Wójta Gminy_2: https://drive.google.com/file/d/1d2cFyL6tM51nWvZNpAR3vVy5VmtrK1qZ/view?usp=sharing


Święto szkoły

23 lutego 2022r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uczniowie wszystkich klas obejrzeli krótkie przedstawienie pt. „Wesoła opowieść o Kornelu Makuszyńskim” w wykonaniu uczniów klasy 4a: Amelii Zaremby, Stanisława Gałki, Leona Małkiewicza i Pawła Walczaka.

Nad uroczystością czuwały panie Marzanna: Kościołek, Barbara Chełminiak i Monika Senkowska.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/luty-2022/

Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” 🤶🏻🎅🏻

Dziękujemy!

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w bezinteresowną akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

Dziękujemy za dary i okazane dobre serce. Dziękujemy, że zostaliście cudownymi pomocnikami Świętego Mikołaja.

Organizatorzy

Mistrz Kaligrafii, Mistrz Ortografii, Mistrz Rachunków 🥇🥈🥉

Wręczenie dyplomów grudniowym mistrzom.

Szkolne Jasełka 🎄

16 grudnia odbyły się w naszej szkole Jasełka w formie słowno – muzycznej, które przygotowali uczniowie z klasy 2a, koła muzycznego i klasy 7a pod kierunkiem pań Joanny Czyczyn – Ejgird, Agnieszki Karpińskiej, Marii Proch i Edyty Specjał.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/grudzien-2021/

Materiały prasowe na temat naszych jasełek:

Nowości: https://nowosci.com.pl/cierpice-bozonarodzeniowe-przedstawienie-takze-online/ar/c1-15958275

Gazeta Pomorska: https://pomorska.pl/cierpice-bozonarodzeniowe-przedstawienie-takze-online/ar/c1-15958275

Podsumowanie akcji Szlachetna Paczka 🎁

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

Mikołajki w naszej szkole 🤶🏻🎅🏻

W poniedziałek wszystkich uczniów i przedszkolaków u progu szkoły powitał wspaniały Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. W holach szkoły i przedszkola pojawiły się pięknie przystrojone, pachnące lasem choinki, a w ich pobliżu usadowiły się białe bałwanki. Każdą klasę i grupę przedszkolną odwiedził Mikołaj wraz ze Śnieżynką. W szkole radośnie rozbrzmiewał wesoły dźwięk dzwonka, na który wszystkie dzieci entuzjastycznie reagowały, niecierpliwie oczekując na wizytę Mikołaja, wypatrywali go też starsi uczniowie. Mikołaj w dużym worku przyniósł mnóstwo smakołyków, którymi chętnie obdarował wszystkich obecnych w szkole.
Serdecznie dziękujemy panu Ryszardowi Kryszewskiemu za sfinansowanie z funduszu sołeckiego zakupu Mikołaja oraz bałwanków, dzięki którym mogliśmy w pełni poczuć świąteczną atmosferę, a także sprawić mnóstwo radości dzieciom oraz uczniom naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/grudzien-2021/

🕯 ANDRZEJKI 2021 🕯

Uczniowie zostali zaproszeni do specjalnie przygotowanego „pokoju wróżb”, gdzie mogli uzyskać cenne informacje oraz wskazówki na temat swojej przyszłości.

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki, które zostały przygotowane przez Samorząd Uczniowski i klasa 6a pod kierunkiem pani Joanny Grabowskiej.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/listopad-2021/

🐻„Dzień Pluszowego Misia” 🐻

24 listopada w naszej szkole Obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”

Z tej okazji starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego pokazały przygotowaną przez siebie prezentację ukazującą genezę powstania tego dnia. Uczniowie klas 1 -3 mieli za zadanie pokolorować portret misia. Chętni uczniowie napisali wiersze o misiach.

Na zakończenie każdy mógł popróbować misiowego przysmaku – miodku.

Imprezę przygotowały panie Joanna Grabowska i Monika Senkowska.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/listopad-2021/

Audycja „Nie rzucimy ziemi skąd nasz ród”

24 listopada uczniowie klas 1 – 5 oraz przedszkolaki uczestniczyli w lekcji muzycznej przeprowadzonej przez muzyków z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Audycja miała tytuł” Nie rzucimy ziemi skąd nasz ród”.

Uczniowie wysłuchali utworów muzyki poważnej i ludowej. Wspólnie z muzykami zaśpiewali „Rotę”. Ponadto została im przybliżona budowa skrzypiec.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/listopad-2021/

SZLACHETNA PACZKA 🎁

Jako społeczność szkolna chcielibyśmy w tym roku złożyć z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia swój dar serca dla potrzebującej rodziny. Zachęcamy do zapoznania się z potrzebami i w miarę możliwości do włączenia się do tej akcji.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji – 16 listopada 🧑🏾🧑🧑🏿

W naszej szkole oraz oddziale przedszkolnym odbędą się zajęcia na temat tolerancji.

Celem zajęć jest uwrażliwienie uczniów na wszelkiego rodzaju przejawy nietolerancji; przypomnienie, że każdy zasługuje na szacunek i akceptację, bez względu na pochodzenie, kulturę, niepełnosprawność i religię.

Prezentację i materiały do zajęć przygotowały panie: Agnieszka Karpińska, Joanna Czyczyn-Ejgird, Karolina Grzegórska i Edyta Specjał.

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY 🎨

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „11 LISTOPADA-ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI”

W tegorocznym konkursie wzięło udział aż 93 uczestników. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zajęli w nim czołowe miejsca. Opiekę merytoryczną nad pracami uczniów pełniła p. Joanna Grabowska.

Kategoria klasy IV-VIKategoria klasy VII-VIII
I miejsce – Sara Anders kl.8a
II miejsce – Nikola Wurm kl.6aII miejsce – Natalia Sylwestrzak 8a
III miejsce – Paulina Olejniczak kl.5aIII miejsce – Julia Janus kl.8a
Wyróżnienie – Oliwia CzosWyróżnienie – Wiktoria Pawłowska

Wszystkim nagrodzonym GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

11 listopada – Święto Niepodległości

Dzień papieski

25 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno – muzyczny pt. „Dzień papieski” o Janie Pawle II, przedstawiony przez uczniów klasy VIIa pod kierunkiem pań Marii Proch, Joanny Czyczyn – Ejgird i Edyty Specjał.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/pazdziernik-2021/

„Co zabawki robią jesienią”przedstawienie w wykonaniu Teatru MAGMA

25 października do naszej szkoły przyjechał Teatr MAGMA z przedstawieniem „Co zabawki robią jesienią”. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III z wielkim zainteresowaniem obejrzeli spektakl. Duża grupa dzieci zamieniła się w aktorów i pomagała prawdziwym wykonawcom. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/pazdziernik-2021/

MISTRZOWIE WRZEŚNIA

15 października uczniowie klas I – III otrzymali dyplomy w konkursach: Mistrz Zachowania, Mistrz Kaligrafii, Mistrz Matematyki i Mistrz Ortografii.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wszystkim uczniom powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

Zapraszamy do galerii: http://spcierpice.pl/pazdziernik-2021/

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

Szkolne obchody XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Skip to content