Przedszkole – grupa ŻÓŁWIKI

Przedszkole – grupa ŻÓŁWIKI

Żółwiki – 3 latki

Wychowawcy grupy: Ewelina Wypij i Wioletta Michalak


Dzień dziecka

W dniu tak pięknym i wspaniałym, życzymy Wam sercem całym: moc uśmiechu, pomyślności, szczęścia, zdrowia i radości. Wasze Panie

Żółwiki wybrały się dziś w małą podróż po przedszkolu. W każdej sali czekała na nich moc atrakcji i nutka sportowej rywalizacji. Chodniki koło szkoły zyskały ozdobę w postaci dziecięcych rysunków, a w powietrzu unosiły się ogromne bańki mydlane (chwilą ta nie trwała długo, ponieważ Żółwiki osiągają zawrotne prędkości, gdy w pobliżu pojawiają się bańki). Słodki poczęstunek i prezenty dopełniły ten dzień.

Żółwiki rośniecie duże i długo pozostańcie dziećmi!

Hospicjum

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji charytatywnej i wsparcie dzieci z HOSPICJUM NADZIEJA. 

Dzień Mamy i Taty

Kochana Mamo, drogi Tato!

Z okazji Waszego święta,

za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem

i każdym z niego płynącym życzeniem:

zdrowia, sił i codziennej radości,

wraz ze słowami największej wdzięczności,

za wszystkie dla nas trudy i starania

składamy dzisiaj podziękowania.

Dzień kosmosu

Dzień bibliotekarza

07 maja przedszkolaki z grupy „Żółwiki” odwiedziły bibliotekę szkolną. Spotkanie odbyło sie w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece.

Dzień flagi

Dzień Ziemi

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Dzieci uczyły się, jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny.

Zajączek

26.03.2021r. odwiedził nas Zajączek Wielkanocny, który zostawił  dla dzieci słodkie niespodzianki. Żółwiki  rozpoczęły poszukiwania  w okolicy przedszkola i szybko odnalazły ukryte jajeczka.

Harmonogram zajęć dodatkowych

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
11:30 – 11:45 Religia9:30 – 9:45 Język angielski9:40 – 9:55 Religia10:20 – 11:20 Zajęcia logopedyczne9:50 – 10:05 Język angielski
13:30 – 14:00 Integracja Sensoryczna (Edyta Specjał)13:30 – 14:30 Robotyka (Justyna Grażewicz)13:30 – 14:00 Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno społeczne z elementami tańca (Ewelina Wypij)13:30 – 14:00 Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska) 
14:00 – 14:30 Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)14:30 – 15:00 Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno społeczne z elementami tańca (Ewelina Wypij)13:30 – 14:30 Integracja Sensoryczna (Edyta Specjał)  

KONKURS – PROSIMY O LIKE

Drodzy Rodzice!

Trójka dzieci z grupy Kotków bierze udział w konkursie. Prosimy, aby po wejściu w link, osoby posiadające konto na Facebook’u polubiły zdjęcia prac naszych uczniów, zachęcamy do upubliczniania tej akcji na swoich tablicach na Facebook’u. Za każdą reakcję z góry dziękujemy 🙂

Urodziny w Żółwikach

Spacer po przedszkolu

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na wirtualny spacer po naszym przedszkolu.

Powitanie wiosny

Dzień Kolorowej Skarpety

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Kacper, Maja, Blanka oraz Wiktoria pod czujnym okiem rodziców zaangażowali się w akcję.

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Kacper, Maja, Blanka oraz Wiktoria pod czujnym okiem rodziców zaangażowali się w akcję.

Tak trzymać Żółwiki! 🙂

Ogródek na parapecie

Żółwiki założyły hodowlę szczypiorku. Dobrze bawiły się podczas sadzenia roślin i z niecierpliwością czekają na pierwsze zbiory.

Przedszkolne zabawy

Przedszkolne zabawy, czyli wszystko to co przedszkolacy lubią najbardziej. W ostatnim czasie Żółwiki miały okazję malować farbami wodnymi. Podobała im się ta technika, powstały piękne kałuże. Dzieci polubiły zabawy materiałem sensorycznym. Świętowaliśmy też urodziny Mariusza. Jeszcze raz życzymy Ci „Sto lat”.

Dzień Kobiet

8.03. Żółwiki świętowały Dzień Kobiet. Były wspólne tańce i zabawy, a także… prezenty. Za współorganizację i zaangażowanie dziękujemy Rodzicom i Radzie Rodziców.

Bal karnawałowy

09.02.2021r. – w przedszkolu tego dnia odbył się bal karnawałowy.

Dzień babci i dziadka

Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle przynieś drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.

Zapraszamy dziadków na obejrzenie krótkiego przedstawienia nagranego na ich cześć.

Dzień bałwanka

18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Bałwana” .  Był to dzień wyjątkowy i bałwankowy. Dzieci wspólnie tańczyły, odgadywały zimowe zagadki oraz narysowały wspólnie Bałwanka.

Święty Mikołaj i zagroda renifera Rudolfa

W dniu 9 grudnia odwiedził nas w przedszkolu bardzo miły gość św. Mikołaj i renifer Rudolf. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Spotkani przy choince

8.12.2020r. – zaprezentowaliśmy dziś swój występ Pani Dyrektor, dostaliśmy słodki upominek, a pod choinką Mikołaj zostawił nam kolejne prezenty. Na występie brakowało Naszych rodziców, dlatego Panie nagrały nasz występ. Wystarczy teraz kliknąć na przycisk poniżej i podziwiać nasz występ ile razy tylko chcecie 🙂 Miłego oglądania 🙂

Żółwiki z wizytą w bibliotece

Zabawy Andrzejkowe

Dzień Pluszowego Misia

Urodziny Wiktorii i Alana

Dzień Kredki

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę
kolorowe kredki bardzo lubią mnie….”
Słowa piosenki towarzyszyły dzieciom z grupy „Żółwiki” podczas zabaw z okazji Światowego Dnia Kredki.

Do hymnu…

10.11.2020 o godzinie 11.11 dzieci brały udział w akcji „Szkoła do hymnu”

Dzień Marchewki

Dzień Ziemniaka

Wizyta alpak

07.10.2020r. odwiedziły nas alpaki. Wizyta była bardzo udana. Nasi goście wybrali się z nami na spacer po szkolnym boisku. Kokos i Olaf chętnie zjadali surowe marchewki, pokazały nam kilka sztuczek, były także chętne do głaskania i przytulania.

Żółwiki uczą się o ruchu drogowym

Żółwiki uczą się o bezpieczeństwie na ulicy. Metodą tapowania stworzyły pracę plastyczną pt. „Zebra”. Bawiliśmy się według metody Batti Strauss przy utworze „Jedzie auto”.

„Jedzie auto: brum, brum, brum
A dzieci idą tak! /x2

I nagle stop: czerwone jest /x2
Nie wolno iść, czerwone świeci się

I nagle błysk: zielone jest /x2
Już można iść, zielone świeci się!”

Dzień Chłopaka

30.09.2020r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Chłopcy chętnie uczestniczyli w zabawach przygotowanych z myślą o nich. Nie zabrakło również słodkich upominków. Chłopcy! Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego.

Spotkanie z Policjantką

23.09.2020r. grupę Żółwików odwiedził niecodzienny gość. Przybyła do nas Pani Ola, która pracuje w Policji. Opowiedziała nam ona o swojej pracy i zaprezentowała część swojego wyposażenia. Dzieci były trochę onieśmielone. Tylko nieliczni odważyli się przymierzyć policyjną czapkę.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 21.09.2020r. Żółwiki świętowały Dzień Przedszkolaka. Dzień zaczął się od pysznego śniadania, dzieci samodzielnie skomponowały kanapki. Specjalny bilet wstępu pozwolił dzieciom na udział w wielu atrakcjach. Były zabawy z chusta animacyjną, tor przeszkód z tunelem, duże bańki mydlane, bajka o naszej ulubionej Kici Koci, a także wata cukrowa do jedzenia. To był dzień pełen wrażeń.

Dzień Kropki

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przedstawiających dzieci z grupy „Żółwiki” w pierwszych tygodniach września.Skip to content