Przedszkole – grupa PSZCZÓŁKI

Przedszkole – grupa PSZCZÓŁKI

Pszczółki 4 – 5 latki

Wychowawcy grupy: Anna Jończyk i Joanna Kurij

MPO

10.06.2021r. dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych „Segregujemy odpady z MPO”. Utrwaliły zasady segregacji odpadów oraz przypominały sobie znaczenie słowa recykling.

Dzień dziecka

1 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka. W tym roku szkolnym  świętowaliśmy na sportowo.  Zapraszamy na fotorelację

Hospicjum

Dziękujemy za przyłączenie się do akcji charytatywnej i wsparcie dzieci z HOSPICJUM NADZIEJA. 

Dzień Mamy i Taty

Kochana Mamo, drogi Tato!

Z okazji Waszego święta,

za wczoraj i dziś, każdym czułym serca uderzeniem

i każdym z niego płynącym życzeniem:

zdrowia, sił i codziennej radości,

wraz ze słowami największej wdzięczności,

za wszystkie dla nas trudy i starania

składamy dzisiaj podziękowania.

Dzień Kosmosu

21 maja obchodziliśmy Dzień Kosmosu. Celem obchodów tego dnia, ustanowionego przez amerykańskich astronautów, jest upamiętnienie wydarzeń, związanych z badaniami przestrzeni kosmicznej. Dzieci zapoznały się z planetami Układu Słonecznego, brały udział w zabawach ruchowych oraz wykonały rysunki kosmosu za pomocą kredy.

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi promujący ochronę środowiska. Pszczółki dowiedziały się dlaczego i jak powinniśmy dbać o naszą planetę.
W tym dniu, w trakcie wspólnej zabawy dzieci segregowały śmieci poznając znaczenie recyklingu, rzucały ekologicznymi kulami do kosza, obejrzały prezentację multimedialną oraz wybrały się na spacer.

Zajączek Wielkanocny

W piątek 26 marca, na kilka dni przed Wielkanocą, do naszego przedszkola przyszedł „Zajączek Wielkanocny” i w tajemniczy sposób zostawił dla wszystkich dzieci prezenty ze smakołykami. Tego dnia na dworze poukrywał koszyczki z niespodziankami dla każdego przedszkolaka. Dzieci z wielką radością i wypiekami na twarzy szukały upominków zostawionych przez Zajączka.

Międzynarodowy Dzień Teatru

W dniu 26 marca, z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia podczas których dzieci zapoznały się z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie. Dzieci poznały różne techniki teatralne
– pantomima, teatr ruchu, teatr lalkowy,
miały również możliwość zaprezentowania swoich zdolności teatralnych.
Dzieci ze skupieniem obejrzały przedstawienie Teatru Mag-Ma, które sprawiło im ogromną radość, co było widać po ich uśmiechach i głośnych brawach.

KONKURS – PROSIMY O LIKE

Drodzy Rodzice!

Trójka dzieci z grupy Kotków bierze udział w konkursie. Prosimy, aby po wejściu w link, osoby posiadające konto na Facebook’u polubiły zdjęcia prac naszych uczniów, zachęcamy do upubliczniania tej akcji na swoich tablicach na Facebook’u. Za każdą reakcję z góry dziękujemy 🙂

Spacer po przedszkolu

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na wirtualny spacer po naszym przedszkolu.

Powitanie wiosny

22.03.2021r. „Pszczółki” podobnie jak w poprzednim roku powitały wiosnę.
W naszym przedszkolu od rana zrobiło się zielono i wesoło.  Na
śniadanie dzieci zjadły wiosenne kanapki. Następnie wybrały się
powitać długo wyczekiwaną Panią Wiosnę. Po powrocie bawiły się w rytm
muzyki klasycznej oraz wspólnie wykonały portret Pani Wiosny.

Co kraj to obyczaj – Hiszpania

19.03.2021r. odbyły się zajęcia z cyklu „Co kraj to obyczaj” tym razem wybraliśmy się do słonecznej Hiszpanii. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o Hiszpanii, zapoznały się ze zwyczajami tego kraju m.in. corridą, bitwą na pomidory, sjestą. Bawiły się w rytm hiszpańskiej muzyki. Obejrzały film przedstawiający taniec tancerki – flamenco. W grupach wykonały flagę Hiszpanii.

Dzień Kolorowej Skarpetki

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Artur pod czujnym okiem rodziców zaangażował się w akcję.

Dzień Kobiet

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże,  jak i małe.  Dzień kobiet to okazja do super zabawy. Jury złożone z naszych chłopców wybrało: Miss Najdłuższego Kucyka, Miss Równowagi, Najbardziej Roześmianą Miss, Najbardziej Rozśpiewaną Miss, Miss Szybkości, Miss Najszybszego Liczenia, Najbardziej Rozskakaną Miss. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodkie upominki. 

Dzień dentysty

O5.03.2021r. obchodziliśmy „Dzień dentysty” – „Pszczółki” dowiedziały się na czym polega praca stomatologa, jak wygląda gabinet dentystyczny oraz jak istotne jest prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej.

Dzień bezpiecznego Internetu

18.02.2021r. – obchodziliśmy „Dzień bezpiecznego Internetu”. Głównym celem zajęć edukacyjnych było zapoznanie dzieci z Internetem oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci.

Walentynki

12 lutego  w naszym przedszkolu był nie tylko dniem Walentynek ale i „Dniem czerwonym”. W tym dniu dzieci miały za zadanie przyjść ubrane na czerwono, bądź posiadać w swoim ubraniu chociaż jakiś element w tym kolorze.
Rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza pt. „Walentynki”, a następnie zapoznałyśmy dzieci ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym, jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Dzieci wykonały walentynki, które zabrały do domu, aby obdarować nimi rodziców. Tego dnia tańczyliśmy przy znanych i lubianych utworach. Dzień upłynął w miłej, radosnej atmosferze.

Bal karnawałowy

09.02.2021 r. odbył się bal karnawałowy. Tego dnia do sali przybyły pięknie ubrane dzieci. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym Pszczółkom.

Co kraj to obyczaj – Brazylia

05.02.2021r.– Dzieci poznały kolejny kraj- Brazylię – słynącą z hucznego karnawału. Tego dnia uczyły się między innymi podstawowych kroków samby, bawiły się przy muzyce oraz wykonały kolorowe maski.

Dzień babci i dziadka

Ile gwiazd w wieczornym mroku
ponad naszym krajem lśni,
tyle przynieś drogim Dziadkom
jasnych i szczęśliwych dni.

Zapraszamy dziadków na obejrzenie krótkiego przedstawienia nagranego na ich cześć.

Dzień bałwanka

18 stycznia obchodziliśmy „Dzień bałwanka” – dzieci bawiły się przy zimowych piosenkach, liczyły zaginione guziki bałwanka, rzucały się papierowymi śnieżkami, obejrzały prezentację pt.” Bałwankowe rady na zimowe zabawy” oraz wykonały pracę plastyczną.

Spotkanie przy choince

21.12.2020r. – dzieci z grupy „Pszczółki” zaprezentowały swój występ Pani Dyrektor, otrzymały słodki upominek, a pod choinką Mikołaj zostawił im kolejne prezenty. Na uroczystości brakowało Naszych rodziców, dlatego Panie nagrały występ. Wystarczy teraz kliknąć na przycisk poniżej, aby go obejrzeć. 🙂

Miłego oglądania 🙂

Karma dla Schroniska

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla Schroniska w Toruniu. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków odpowiedziało na nasz apel.
Dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

Bajka o Świętym Mikołaju

10.12.2020 r. odwiedzili nasze przedszkole aktorzy, którzy umilili czas przedstawieniem o Świętym Mikołaju. 

Pieczenie pierników

16.12.2020 r. dzieci piekły i zdobiły pierniki. 

Zagroda Renifera

09.12.2020 – odwiedził Nas Święty Mikołaj, Śnieżynka oraz renifer. Dzieci otrzymały upominki oraz miały okazję zrobić mini sesję w saniach Mikołaja.

Mikołajki

7.12.2020r.- Dzieci z grupy „Pszczółki” odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył im słodkie upominki oraz przyniósł nowe zabawki do sali. Dziękujemy Mikołaju.

Dzień Górnika

04.12.2020r. obchodziliśmy Dzień Górnika. Była to okazja do wzbogacenia wiedzy na temat jego ciężkiej pracy. W tym dniu dzieci były ubrane na czarno. Obejrzeliśmy opowieść o dobrym duchu kopalni „Skarbniku” oraz patronce górników św. Barbarze. Dzieci narysowały węglem kopalnię.

Andrzejki

30.11.2020r. dzieci z grupy „Pszczółki” poznały andrzejkowe tradycje, brały udział w „Andrzejkowych wróżbach” oraz zabawach tanecznych.

„Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

27.11.2020r. w ramach projektu edukacyjnego „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa” dzieci z grupy „Pszczółki” wykonały obrazkowy słownik wyrazów, które wyszły już z użycia, a które to można spotkać w książce o Koziołku Matołku.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2020r. – „Dzień pluszowego misia”. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia oraz z faktami dotyczącymi niedźwiadków. Brały udział w zabawach tanecznych, wyklejały wełenką szablony miśków oraz wzięły udział w naszej małej sesji zdjęciowej.

Dzień Kredki

23.11.2020r. „Pszczółki” obchodziły „Dzień kredki”. Tego dnia między innymi: bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, zapoznały się z rodzajami kredek oraz z procesem ich produkcji. Na koniec zajęć wykleiły szablony kredek kolorowym papierem.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2020 r.

Niech się wreszcie każdy dowie 

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek, 

Tyle że jeszcze mały.


M. Brykczyński „O prawach dziecka”

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

18.11.2020r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji odwiedziła nas pedagog pani Joasia. Podczas zajęć  wyjaśniła dzieciom czym jest tolerancja, szacunek oraz akceptacja. Po obejrzeniu przygotowanej prezentacji dzieci wykonały prace plastyczne.

Co kraj to obyczaj – Polska

13.11.2020r. kolejny raz skupiliśmy się na tematach związanych z Polską. Dzieci poznały mapę Polski, wiedzą gdzie są góry a gdzie morze. Pamiętają kolory i cechy charakterystyczne godła i flagi państwowej. Zaśpiewaliśmy hymn. Wykonaliśmy godła państwowe.

„Idź ty lepiej Koziołeczku  szukać swego Pacanowa”

12 listopada w ramach projektu edukacyjnego „Idź ty lepiej Koziołeczku  szukać swego Pacanowa” odwiedziła nas pani Marzanna Kościołek, która przeczytała dzieciom jedną z przygód Koziołka.

Szkoła do Hymnu

10 listopada przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godz. 1111 odśpiewały hymn, by uczcić Święto Niepodległości.

Realizacja projektu „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

Od początku roku przedszkolnego 2020/2021 dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”.

We wrześniu dzieci pomogły zorganizować kącik Koziołka Matołka, zapoznały się z autorami książek oraz przygodami Koziołka.

W październiku wybrały się w wirtualną podróż do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, wykonały plakat zachęcający do odwiedzin Centrum oraz wysłały samodzielnie wykonaną kartę z pozdrowieniami do ECB.

Dzień Postaci z Bajek

5.11.2020r. do przedszkola przybyli: Harry Potter, Pirat, dwóch Spidermanów, Anna, cztery Elsy, Wróżka, Myszka Miki i  Panna Młoda, a to wszystko z powodu dzisiejszego Dnia Postaci z Bajki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bajek i baśni. Doskonale znają bohaterów w których się dzisiaj wcielili. 

Dzień Marchewki

Z okazji Dnia Marchewki 30.10.2020r. dowiedzieliśmy jak zdrowe to warzywo. Zaśpiewaliśmy piosenkę o marchewce. Wykonaliśmy Marchewkowe Ludziki z którymi zatańczyliśmy. Tego dnia królował w przedszkolu kolor pomarańczowy.

Przygoda z bajkami

W miesiącu październiku zaczęliśmy przygodę z bajkami w ramach projektu „Magiczna moc bajek”. Pierwszy moduł: Szacunek. Poznaliśmy postać Misia Uszatka oglądając odcinek „Ratownicy”. Stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania oraz rozmawialiśmy o tym, że warto pomagać słabszym,  starszym i bezbronnym.

Dzień włoski

23.10.2020r. w ramach cyklu zajęć „Co kraj to obyczaj”- dzieci „wybrały” się do Włoch.

Poznały flagę, godło oraz hymn tego kraju. Wysłuchały legendy o powstaniu Rzymu, obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą najciekawsze miejsca oraz zabytki.

Zapoznając dzieci z krajem koniecznie trzeba było wspomnieć o włoskiej kuchni: pizzy i spaghetti. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały flagę Włoch.

Pasowanie na Przedszkolaka

20.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, zakończony pasowaniem nowych dzieci na przedszkolaków.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dnia 14.10.2020 r. dzieci złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dla Pani Dyrektor zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki. Z tej okazji Pani Dyrektor przyniosła dla dzieci słodki poczęstunek.

Wyjście do biblioteki

12.10.2020r. dzieci z grupy „Pszczółki” w ramach współpracy odwiedziły szkolną bibliotekę.

Na miejscu dzieci dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę.

Pani bibliotekarka Marzanna Kościołek cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.

Teatrzyk „Jesienna przygoda w kuchni”

9.10.2020r. dzieci miały okazję brać czynny udział w przedstawieniu pt. „Jesienna przygoda w kuchni”. Zabawne przedstawienie bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. 

Wizyta alpak

Spotkanie z Policjantką

23.09.2020r. odwiedziła nasze przedszkole Pani Policjantka. Opowiedziała o swojej pracy, pokazała odznakę i kajdanki. Dzieci mogły przymierzyć czapkę policyjną. Kilkoro z nich nawet oznajmiła, że chce zostać Policjantem w przyszłości. 

Dzień Przedszkolaka

21.09.2020r. Dzisiaj święto naszych Przedszkolaków. Od rana panowała wesoła atmosfera. Po śniadaniu przygotowaliśmy dla dzieci zabawy. Wszyscy otrzymali prezenty i watę cukrową. 

Dzień Sprzątania Świata

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania Świata”, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

18 września dzielne i pełne zapału przedszkolaki wyruszyły na wielkie porządkowanie placu zabaw. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali ochronne rękawiczki i worki na śmieci.

Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Międzynarodowy Dzień Kropki – Pszczółki 2020r.

15 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
To dzień, który od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Skip to content