Przedszkole – grupa PSZCZÓŁKI

Pszczółki 4 – 5 latki

Wychowawcy grupy: Anna Jończyk i Joanna Kurij

„Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

27.11.2020r. w ramach projektu edukacyjnego „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa” dzieci z grupy „Pszczółki” wykonały obrazkowy słownik wyrazów, które wyszły już z użycia, a które to można spotkać w książce o Koziołku Matołku.

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2020r. – „Dzień pluszowego misia”. Tego dnia dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia oraz z faktami dotyczącymi niedźwiadków. Brały udział w zabawach tanecznych, wyklejały wełenką szablony miśków oraz wzięły udział w naszej małej sesji zdjęciowej.

Dzień Kredki

23.11.2020r. „Pszczółki” obchodziły „Dzień kredki”. Tego dnia między innymi: bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, zapoznały się z rodzajami kredek oraz z procesem ich produkcji. Na koniec zajęć wykleiły szablony kredek kolorowym papierem.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2020 r.

Niech się wreszcie każdy dowie 

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek, 

Tyle że jeszcze mały.


M. Brykczyński „O prawach dziecka”

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

18.11.2020r. z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji odwiedziła nas pedagog pani Joasia. Podczas zajęć  wyjaśniła dzieciom czym jest tolerancja, szacunek oraz akceptacja. Po obejrzeniu przygotowanej prezentacji dzieci wykonały prace plastyczne.

Co kraj to obyczaj – Polska

13.11.2020r. kolejny raz skupiliśmy się na tematach związanych z Polską. Dzieci poznały mapę Polski, wiedzą gdzie są góry a gdzie morze. Pamiętają kolory i cechy charakterystyczne godła i flagi państwowej. Zaśpiewaliśmy hymn. Wykonaliśmy godła państwowe.

„Idź ty lepiej Koziołeczku  szukać swego Pacanowa”

12 listopada w ramach projektu edukacyjnego „Idź ty lepiej Koziołeczku  szukać swego Pacanowa” odwiedziła nas pani Marzanna Kościołek, która przeczytała dzieciom jedną z przygód Koziołka.

Szkoła do Hymnu

10 listopada przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godz. 1111 odśpiewały hymn, by uczcić Święto Niepodległości.

Realizacja projektu „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

Od początku roku przedszkolnego 2020/2021 dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Idź ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”.

We wrześniu dzieci pomogły zorganizować kącik Koziołka Matołka, zapoznały się z autorami książek oraz przygodami Koziołka.

W październiku wybrały się w wirtualną podróż do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, wykonały plakat zachęcający do odwiedzin Centrum oraz wysłały samodzielnie wykonaną kartę z pozdrowieniami do ECB.

Dzień Postaci z Bajek

5.11.2020r. do przedszkola przybyli: Harry Potter, Pirat, dwóch Spidermanów, Anna, cztery Elsy, Wróżka, Myszka Miki i  Panna Młoda, a to wszystko z powodu dzisiejszego Dnia Postaci z Bajki. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bajek i baśni. Doskonale znają bohaterów w których się dzisiaj wcielili. 

Dzień Marchewki

Z okazji Dnia Marchewki 30.10.2020r. dowiedzieliśmy jak zdrowe to warzywo. Zaśpiewaliśmy piosenkę o marchewce. Wykonaliśmy Marchewkowe Ludziki z którymi zatańczyliśmy. Tego dnia królował w przedszkolu kolor pomarańczowy.

Przygoda z bajkami

W miesiącu październiku zaczęliśmy przygodę z bajkami w ramach projektu „Magiczna moc bajek”. Pierwszy moduł: Szacunek. Poznaliśmy postać Misia Uszatka oglądając odcinek „Ratownicy”. Stworzyliśmy kodeks dobrego zachowania oraz rozmawialiśmy o tym, że warto pomagać słabszym,  starszym i bezbronnym.

Dzień włoski

23.10.2020r. w ramach cyklu zajęć „Co kraj to obyczaj”- dzieci „wybrały” się do Włoch.

Poznały flagę, godło oraz hymn tego kraju. Wysłuchały legendy o powstaniu Rzymu, obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą najciekawsze miejsca oraz zabytki.

Zapoznając dzieci z krajem koniecznie trzeba było wspomnieć o włoskiej kuchni: pizzy i spaghetti. Na koniec dzieci samodzielnie wykonały flagę Włoch.

Pasowanie na Przedszkolaka

20.10.2020r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.

Dzieci zaprezentowały krótki występ artystyczny, zakończony pasowaniem nowych dzieci na przedszkolaków.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dnia 14.10.2020 r. dzieci złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Dla Pani Dyrektor zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki. Z tej okazji Pani Dyrektor przyniosła dla dzieci słodki poczęstunek.

Wyjście do biblioteki

12.10.2020r. dzieci z grupy „Pszczółki” w ramach współpracy odwiedziły szkolną bibliotekę.

Na miejscu dzieci dowiedziały się na czym polega praca pani bibliotekarki oraz co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę.

Pani bibliotekarka Marzanna Kościołek cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania dzieci.

Teatrzyk „Jesienna przygoda w kuchni”

9.10.2020r. dzieci miały okazję brać czynny udział w przedstawieniu pt. „Jesienna przygoda w kuchni”. Zabawne przedstawienie bardzo spodobało się najmłodszej publiczności. 

Wizyta alpak

Spotkanie z Policjantką

23.09.2020r. odwiedziła nasze przedszkole Pani Policjantka. Opowiedziała o swojej pracy, pokazała odznakę i kajdanki. Dzieci mogły przymierzyć czapkę policyjną. Kilkoro z nich nawet oznajmiła, że chce zostać Policjantem w przyszłości. 

Dzień Przedszkolaka

21.09.2020r. Dzisiaj święto naszych Przedszkolaków. Od rana panowała wesoła atmosfera. Po śniadaniu przygotowaliśmy dla dzieci zabawy. Wszyscy otrzymali prezenty i watę cukrową. 

Dzień Sprzątania Świata

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się w akcję „Sprzątania Świata”, która jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. Jest rzeczywistą lekcją ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety.

18 września dzielne i pełne zapału przedszkolaki wyruszyły na wielkie porządkowanie placu zabaw. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali ochronne rękawiczki i worki na śmieci.

Cieszymy się, że śmieci z roku na rok jest coraz mniej.

Międzynarodowy Dzień Kropki – Pszczółki 2020r.

15 września w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.
To dzień, który od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.