Oddział przedszkolny

Oddział przedszkolny

Żółwiki 3 – 4 latki
DZIEŃ KOTA – 17.02.2020

13 grudnia 2019 r. odbyły się zajęcia dla rodziców objętych z warsztatami bożonarodzeniowymi w grupie Żółwiki.

Przygotowania do Świąt – robimy świąteczne pierniczki

Strojenie choinki i wizyta Św. MikołajaTEATRZYK KAMISHIBAI

Udział dzieci z grupy  Żółwiki w podchodach -„Z przyjacielem na koniec świata”

Kwiat przyjaźni

Wizyta w bibliotece

Pierwsze urodziny w Żółwikach obchodzone 11.10.2019 r. przez Michasię

KONSULTACJE

Zapraszamy na konsultacje indywidualne 29.10.2019 o godz. 16:30 – 17:00

– po wcześniejszym zapisaniu się u wychowawcy.

ŻÓŁWIKI BIORĄ UDZIAŁ W PROJEKCIE

ZAPROSZENIE

ŻÓŁWIKI serdecznie zapraszają rodziców, dziadków, rodzeństwo, uczniów, pracowników szkoły oraz inne chętne osoby, które chcą przeczytać przedszkolakom wybraną przez siebie bajkę, w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „MAGICZNA MOC BAJEK”.

Prosimy o wpisywanie się na listę z wybranym terminem czytania


Pszczółki 5 – 6 latki

DZIEŃ KOTA – 17.02.2020

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22.01.2020r. w grupie  Pszczółek świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprezentowały program artystyczny pt. „Jak babcia dziadka poznała”.  Na twarzach gości nie brakowało uśmiechu i łez wzruszenia.  Wszystkim babciom i dziadkom jeszcze raz życzymy zdrowia, szczęścia i pociechy ze swoich wnucząt.

Bal karnawałowy

9 stycznia 2020 roku odbył się bal karnawałowy dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III.

Zabawa była wyśmienita.

„TRZECIAKI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM”

Grupę Pszczółek odwiedzili koledzy z klasy IIIa. Trzecioklasiści przeczytali młodszym kolegom fragment bajki pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Dziękujemy za spotkanie 

SPOTKANIE Z FRYZJERKĄ

21 listopada 2019r. gościliśmy w przedszkolu panią Martynę Różańską, która jest fryzjerką i panią Annę Sowińską, która pełniła funkcję modelki. Pani Martyna  przyniosła całą torbę ciekawych rzeczy, których używa podczas swojej pracy. Z dużym zaciekawieniem dzieci obserwowały, gdy Pani fryzjerka wyjmowała „swoje skarby”, omawiając je i przy okazji zachęcając dzieci do zgadywania do czego dana rzecz służy. Pani fryzjerka zaprosiła małych klientów do uczesania i już po chwili wszystkie dziewczynki miały piękne loki. Chłopcom, z kolei zaproponowała żel do ułożenia włosów. Wszystkie uczesania podobały się dzieciom.

Dziękujemy za spotkanie i już czekamy na obiecaną wizytę z kolorowymi farbami i pasemkami 

SAŁATKA OWOCOWA

Dzieci z grupy „Pszczółki” cały tydzień przygotowywały się do tego wydarzenia. Poznawały owoce krajowe i egzotyczne, przynosiły do sali te smaczne i zdrowe okazy, aby je lepiej poznać, a wkrótce równie posmakować. Po udanych zakupach w pobliskim sklepie dzieci mogły samodzielnie przygotować sałatkę owocową. Była smaczna.Dziękuję Rodzicom za przygotowanie dzieci 🙂

Poniżej prezentujemy foto relację z tego wydarzenia

INFORMACJE OGÓLNE

Spotkanie z Panią Policjant

23.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Policjant.
Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci podczas zabaw na śniegu. 

 Mobilne Planetarium

Udział przedszkolaków w przedstawieniu teatralnym pt. ” MIKOŁAJ” w wykonaniu Agencji Artystycznej MAG-MA.

Andrzejki w przedszkolu

W  piątek 29 listopada, nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” .Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grup.

Święto Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. przedszkolaki wraz ze swoimi misiami brały udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pszczółki i Żółwiki wzięły udział w „Matematycznych zmaganiach Kubusia Puchatka”. Podczas zabaw liczyły, układały figury geometryczne z serwetek i własnych ciał, zabrały Misie na wycieczkę, pozowały do zdjęć w misiowej fotobudce. 

Dzieci wzięły też udział w ogólnoszkolnych obchodach Święta Pluszowego Misia. 

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Misia prosimy o przyniesienie w poniedziałek 25.11.2019r. ulubionego misia.

Wychowawczynie grup

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Udział przedszkolaków w przedstawieniu teatralnym pt. „Emocje” w wykonaniu Agencji Artystycznej MAG-MA.

Dzień Postaci z Bajek

Pasowanie na Przedszkolaka

28 października odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Żółwiki i Pszczółki z naszych oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swój program artystyczny. Następnie nastąpiło pasowanie przez panią dyrektor.

Po części oficjalnej odbył się poczęstunek.

Oficjalne otwarcie przedszkola w naszej szkole

23 października odbyło się oficjalne otwarcie przedszkola w naszej szkole. Pojawiło się na nim mnóstwo bardzo ważnych gości, ale głównymi bohaterami imprezy były: Żółwiki i Pszczółki. Po przemówieniach pani dyrektor, pana Wójta Gminy Wielka Nieszawka i zaproszonych gości dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swój program artystyczny. Na zakończenie uroczystości zatańczyli uczniowie z koła tanecznego klas I-III.

Po części oficjalnej w części przedszkolnej był poczęstunek.

!!!!!!KONIEC KASZTANOBRANIA !!!!!!

ZEBRALIŚMY OKOŁO 1600 KG.DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI


Dzień Edukacji Narodowej


PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA ODBĘDZIE SIĘ 28 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 17:00

DZIEŃ CHŁOPAKA U PRZEDSZKOLAKÓW

Z okazji Dnia Chłopca na naszych małych mężczyzn czekały same niespodzianki. Nie tylko mogli chodzić w pierwszej parze i być pierwsi w łazience, ale też z okazji ich święta odbyła się najprawdziwsza „impreza”. Na chłopców czekały niespodzianki, konkursy i zabawy, a także drobne upominki.

Poniżej prezentujemy foto relację z tego wydarzenia

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

W dniu 26 września 2019 r.  w naszym oddziale przedszkolnym odbyła się Akcja „Sprzątanie Świata”.

Pszczółki oraz Żółwiki sprzątały teren wokół przedszkola i szkoły. Wcześniej akcja poprzedzona była zajęciami związanymi  z segregacją śmieci oraz recyklingiem. Dzieci  zostały zapoznane z różnymi możliwościami dbania o przyrodę otaczającego świata, po czym w jednorazowych rękawiczkach mogły zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce. Po powrocie do przedszkola grupa Żółwiki wykonała żółwie z plastikowych butelek, natomiast Pszczółki stworzyły pszczoły z rolek po papierze.

Poniżej prezentujemy foto relację z tego wydarzenia

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

18 września zjawiali się w Przedszkolu niezwykli goście. Odwiedzili nas Panowie pracujący w Policji. Opowiedzieli o swoim zawodzie, zaprezentowali potrzebne w swojej pracy sprzęty. Dzieci mogły je obejrzeć i przymierzyć, a także z bliska podziwiać radiowóz.

Poniżej prezentujemy foto relację z tego wydarzenia

Skip to content