ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

Rok szkolny 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nie ma oddziału przedszkolnego.

Przegląd Piosenki Dziecięcej „Nutka”

19.06.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały do Przedszkola Gminnego w Małej Nieszawce na Przegląd Piosenki Dziecięcej „Nutka’’. Pani Dyrektor przedszkola i pracownicy przywitali nas bardzo serdecznie. Dzieci zaprezentowały piosenkę „Zabawa z mamą, zabawa z tatą’’. Wszyscy otrzymali dyplomy na zakończenie czekał na dzieci słodki poczęstunek.


Wyjazd do Torunia

W pewien czerwcowy wtorek dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do Torunia. Wszystkie dzieci zjadły pyszne lody. Nie zapomnieliśmy także o zwiedzaniu Starego Miasta. Odwiedziliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, pieska Filutka oraz słynnego złotego osiołka.


Zajęcia z dogoterapii w zerówce

Dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach z dogoterapii. SPOTYKAMY SIĘ I BAWIMY SIĘ Z PSAMI. Głównym zadaniem dogoterapii jest kontakt emocjonalny ze zwierzęciem jego wpływ na samopoczucie dziecka. Ma on na celu dostarczenie uczestnikom grupy jak najwięcej radości i satysfakcji z obcowania z psem.


Dzień Mamy i Taty – oddział przedszkolny

W dniu 25.05.2018r dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły rodziców na piknik 
w Leśnictwie Zielonka z okazji ich święta.

Rodzice wysłuchali koncertu przygotowanego przez dzieci. Zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy. Dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty. Były szczęśliwe, bo bawiły się ze swoimi ukochanymi rodzicami, a kiełbaski z ogniska przygotowane na tę uroczystość też smakowały bardziej niż zwykle.

Chciałabym bardzo podziękować Państwu Słomińskim za zorganizowanie miejsca na naszą uroczystość.


WYCIECZKA DO SOLCA KUJAWSKIEGO

28.05.2018 r. grupa „0” i klasa I uczestniczyły w wycieczce do Solca Kujawskiego. Celem wycieczki było zwiedzenie parku dinozaurów.

Wędrując pośród naturalnej 
i niepowtarzalnej roślinności, dzieci wysłuchały ciekawych informacji o życiu dinozaurów.

Ponadto dzieci zwiedziły muzeum skamieniałości oraz obejrzały seans filmowy 
o powstaniu świata i dinozaurów w kinie 5 D. Była to atrakcja, która pobudziła wszystkie zmysły i rozbudziła prawdziwe emocje.


ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI                   

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. W tym dniu oddział przedszkolny miał możliwość obejrzeć przedstawienie przygotowane przez P. H. Zejfert oraz uczniów naszej szkoły.  Następnie były zagadki słowne dotyczące znajomości bajek, baśni oraz postaci w nich występujących. Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę dotyczącą utworów przeznaczonych dla nich. Wykazały się też bardzo dużą znajomością literatury dziecięcej. W naszej sali zorganizowaliśmy wystawkę ulubionych książek. Zachęcajmy dzieci do czytania, a te młodsze do oglądania książeczek.


  ZABAWA W TEATR

Dzieci z oddziału przedszkolnego od września uczestniczyły w kilku przedstawieniach teatralnych. W kwietniu przybliżyliśmy tematykę związaną z teatrem. Dzieci wykonały pacynki ze skarpetek i wcieliły się w różne postacie bajkowe. Były pieski, kotki, roboty itp. Wszyscy świetnie się bawiliśmy . Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną, która pomogła nam utrwalić pojęcia związane z teatrem.


Zabawy kolorami

W związku z poznaniem przez zerówkowiczów litery f, F jak farba. Bawiliśmy się kolorami. Najbardziej ulubione zabawy naszych zerówkowiczów to zabawy badawcze. Za pomocą czarodziejskich składników zrobiliśmy również wulkan, który wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzy dzieci.


Wyjazd „0’’ i I klasy do Teatru Baj Pomorski

Klasa I i oddział przedszkolny wyruszyli 12.04.2018 r. do Teatru Baj Pomorski na przedstawienie „Robinson Crusoe’’. Przedstawienie to barwna opowieść potrzebie akceptacji i tolerancji. Dzieci wyruszyły razem z Robinsonem w podróż pełną niebezpieczeństw.


GRUPA”0″ ORAZ KLASA I NA WYCIECZCE W OGRODZIE ZOOBOTANICZNYM

6.03.2018 r. udaliśmy się do Ogrodu Zoobotanicznego na warsztaty  wielkanocne, dzieci ozdabiały pisanki. Po warsztatach mieliśmy możliwość zwiedzenia Ogrodu, dzieci zobaczyły wiele gatunków zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.


GRUPA”0″ ZAKŁADA KĄCIK WIOSENNY

W marcu wszyscy czekamy na przyjście wiosny. Szukamy jej pierwszych oznak w czasie spacerów.

Oddział przedszkolny przyspieszył nadejście wiosny zakładając w sali wiosenny kącik przyrody, a w nim różne hodowle. Dzieci będą miały możliwość codziennej opieki nad zielonymi roślinkami i obserwowania zmian, jakie będą zachodzić.


 BAL KARNAWAŁOWY

9 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W szalonej zabawie uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III.

Bal poprowadzili dla nas aktorzy z teatru „Magma”.


WYCIECZKA DO TORUNIA

Oddział przedszkolny i klasa 1 dnia 25.01.2018 r. odwiedziły Centrum Chemii w Małej Skali oraz Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu.


 BAL KARNAWAŁOWY

Dnia 23.01.2018 r. zostaliśmy zaproszeni na Bal Karnawałowy do przedszkola w Małej Nieszawce. Dzieci świetnie się bawiły i miały okazję odwiedzić swoich kolegów. 

 Dziękujemy za zaproszenie.


 Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23.01.2018 r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dziadka. Dzieci zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków na przedstawienie z okazji ich święta.


Wizyta w MPO

11.01.2018 r. dzieci z grupy „0” i z klasy 1 odwiedziły MPO (ECOKID) w Toruniu. Poznały szopa Sortka i oglądały film 3D o segregacji odpadów. Mogły również skorzystać ze zgniatarek do plastikowych butelek.


  „Czyste powietrze wokół nas” 

Oddział przedszkolny przystąpił do realizacji programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” – organizowanym przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Toruniu.

Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Dzieci brały udział w cyklu zajęć dydaktycznych:

-Co i dlaczego dymi?

-Jak się czuję, kiedy dymi papieros?

-Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?

-Jak unikać dymu papierosowego?

-Nie pal przy mnie.

Skip to content