Imprezy kulturalne

Imprezy kulturalne

ROK SZKOLNY 2021/2022


Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze na podstawie literatury i filmu

W czwartek 9 czerwca odbył się „Szkolny Konkurs Wiedzy o Harrym Potterze na podstawie literatury i filmu”.
Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach.
I etap: test wiedzy (konkurs indywidualny).
Wyniki konkursu indywidualnego:

 • I miejsce: Laura Krywionek z klasy VI a
 • II miejsce: Natalia Sylwestrzak z klasy VIII a
 • III miejsce: Marcjanna Nowak z klasy VII a

Zwyciężczynie otrzymały książki J.K. Rowling: Harry Potter.

II etap: konkurs grupowy, w którym przedstawiciele klas odpowiadali na wylosowane pytania.

Ten etap wygrała klasa VI a, która w nagrodę otrzymała żelki Żabki.

Wszyscy uczestniczy konkursu otrzymali fasolki wszystkich smaków. Nie wszystkim udało się trafić swój ulubiony smak. 

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/czerwiec-2022/


Dzień Bibliotekarza

Z okazji Dnia Bibliotekarza przedszkolaki z grup: Kotki, Pszczółki i Żółwiki oraz uczniowie klasy Ia i IIa z wychowawczyniami odwiedzili bibliotekę szkolną. Dowiedzieli się, że w bibliotece należy zachować ciszę, a książki trzeba szanować. Zapoznali się z wierszem M. Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”. Dzieci ozdabiały zakładki do książek i kolorowały zwierzęta, o których dowiedzieli się z przeczytanego wiersza. Pani bibliotekarka otrzymała od dzieci z okazji swojego święta piękne laurki.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/maj-2022/


Dzień Postaci Literackich

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przedszkolaki i uczniowie naszej szkoły przebrali się za bohaterów książek. Oprócz najbardziej znanych: Kopciuszek, Książe, Kot w butach, Dziewczynka z zapałkami, Czerwony Kapturek, Pinokio, pojawiły się też bohaterki z książki pt. Little Witch Academia, a także Harry Potter, Spider-Man. Były też: Biedronka, Zosia z Ulicy Kociej, Rycerz, Tygrysek, Jednorożec, Czarodziej, Księżniczki a także Muminek. Wszystkim, którzy chcieli w tym dniu pokazać swoich ulubionych bohaterów bardzo dziękuję za wspólną zabawę.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/kwiecien-2022/


Konkurs pięknego czytania

14 stycznia 2021 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Konkurs był skierowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria dla uczniów klas 1 – 4, II kategoria dla uczniów klas 5 – 8.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli w nim udział. Doceniamy wkład pracy każdego ucznia i mamy nadzieję, że w przyszłości konkurs będzie się cieszył wśród uczniów coraz większą popularnością.
W kategorii dla klas 1 – 4:

 • I miejsce zdobył Paweł Walczak z klasy 4a,
 • II miejsce zdobyła Aleksandra Kieliszek z klasy 3a,
 • III miejsce zdobyła Julia Soborak z klasy 1a.

W kategorii wiekowej dla klas 5 – 8:

 • I miejsce zdobyła Nadia Fliege z klasy 5a,
 • II miejsce zdobyła Julia Polanowska z klasy 7a,
 • III miejsce zdobył Kryspin Kaczmarek z klasy 7 a.

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach z interpretacją tekstu.

Organizatorzy:
Marzanna Kościołek
Monika Senkowska
Lech Cieślak

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/luty-2022/


Pasowanie na czytelnika

Dnia 14 stycznia 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klasy I . Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki a przede wszystkim nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, a czego nie wolno robić, czytając książki. Przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki.
Uroczystego pasowania każdego ucznia dokonała pani Dyrektor Ewa Błaszkiewicz.

Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.


Konkurs ortograficzny „O Pióro Starosty Toruńskiego”

      Dnia 24 listopada 2021 r. w sali widowiskowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się  kolejna, 18 edycja powiatowego konkursu ortograficznego ,,O Pióro Starosty Toruńskiego”, któremu patronuje Starostwo Powiatowe w Toruniu. Organizatorami konkursu są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży i biblioteki gminne powiatu toruńskiego. Gminę Wielka Nieszawka reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach: Julia Janus, Lidia Krywionek i Julia Matuszewska.  Pióro starosty zdobyła Stella Sudoł ze Złejwsi Wielkiej. Starosta Toruński Marek Olszewski pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu i wręczył nagrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/listopad-2021/


Cała Polska czyta dzieciom

Jak co roku w październiku w szkole przeprowadzona została akcja promującą czytelnictwo. Nauczyciel bibliotekarz z uczniami klasy VIIa odwiedził oddziały przedszkolne, gdzie czytano „Bajkę o jesiennym szalu” Elżbiety Ostrowskiej. Uczniowie klas I – III poznawali baśnie wybranych krajów świata. Uczniowie klas starszych podczas przerw czytali swoim kolegom książkę C.S. Lewisa pt.:” Opowieści z Narni. Lew, czarownica o stara szafa”.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/pazdziernik-2021/


Kiermasz książki

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w kiermaszu książki.
Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz w bibliotece szkolnej można kupić prezent w postaci książki.
Dla osób, które nie wybiorą dla siebie nic na kiermaszu stacjonarnym, Księgarnia Tuliszków, z która współpracujemy, zaproponowała udział w kiermaszu wirtualnym, do którego serdecznie zapraszam 😊


ROK SZKOLNY 2020/2021

Kiermasz książki

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia biblioteka szkolna organizowała kiermasz książki. Ponieważ z powodu sytuacji epidemicznej w tym roku kiermasz nie może odbyć się w szkole, Księgarnia Tuliszków, z która współpracujemy zaproponowała nam udział w kiermaszu wirtualnym.


„Idź ty lepiej Koziołeczku  szukać swego Pacanowa”

12 listopada w ramach projektu edukacyjnego „Idź ty lepiej Koziołeczku  szukać swego Pacanowa”, pani Marzanna Kościołek odwiedziła grupę przedszkolną „Pszczółki” i przeczytała dzieciom jedną z przygód Koziołka.


Pasowanie na czytelnika

30 października 2020 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klasy I po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na temat książek i rozwiązaniu zagadek przygotowanych przez uczniów klasy III otrzymali tytuł Przyjaciela Biblioteki.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/pazdziernik-2020/ROK SZKOLNY 2019/2020

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

        Dnia 3 marca 2020 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak pierwszoklasiści  złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez starszych kolegów z klasy VIII ( Amelia Bronka, Ewa Kochanowicz, Justyna Piecewicz, Ola Talarek, Julia Taruć, Szymon Manelski, Filip Trawiński) pt. „A my to wszystko wiemy… i książki szanujemy”. Uczniowie odgadywali również bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Dowiedzieli się również, jak należy dbać o książki, a czego nie wolno robić, czytając książki. Przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani Hanna Zejfert bibliotekarka dokonała pasowania wielką „Encyklopedią PWN” każdego ucznia. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek, plany lekcji i zostali poczęstowani owocami. Potem nastąpiło pierwsze wypożyczenie książek z biblioteki szkolnej. Każdy uczeń podarował pani bibliotekarce piękną laurkę „Pół żartem, pół serio” o książkach.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://spcierpice.pl/marzec-2020/

Apel poświęcony patronowi szkoły

23 stycznia 2020r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą naszemu patronowi – Kornelowi Makuszyńskiemu. Następnie ósmoklasiści zaprezentowali wywiad z Kornelem Makuszyńskim. w rolę pisarza wcieli ł się Szymon Manelski a towarzyszyły mu Amelia Bronka, Justyna Piecewicz i Julia Taruć. Na koniec wszyscy uczniowie pozowali do zdjęć z Koziołkiem Matołkiem. Nad uroczystością czuwały panie Hanna Zejfert i Barbara Chełminiak.

Wielka Liga Czytelników

5 grudnia 2019r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników.


Cykliczne spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych

Cykliczne spotkania z dziećmi z oddziałów przedszkolnych:

 • 21 listopada 2019r. – wizyta w bibliotece grupy „Żółwików” i wypożyczenie książeczek do wspólnego czytania.
 • 4 i 5 grudnia 2019r. -zaprezentowanie przedszkolakom „Legendy o skarbniku” techniką kamishibai.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019r. – obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia


Ognisko patriotyczne

Podczas „Ogniska patriotycznego” zorganizowany został kiermasz książek dla rodziców, uczniów i nauczycieli.


Gazetka ścienna poświęcona Oldze Tokarczuk

Cała Polska czyta dzieciom

W październiku w szkole przeprowadzono akcję promującą czytelnictwo. Uczniowie klas I -III poznawali baśnie wybranych krajów świata. W oddziałach przedszkolnych prezentowane były książeczki obrazkowe. Uczniowie klas starszych obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą Oldze Tokarczuk – polskiej noblistce.
Poprzednie lata

Program artystyczny – spotkanie z książką

Zofia Stanecka

Dzień Pluszowego Misia 2018

Dzień Pluszowego Misia 2017

Międzynarodowy konkurs recytatorski 2017

Spotkanie z Adą Fordońską

Wielka Liga Czytelników – finał szkolny

Skip to content