Szkoła imienia Kronela Makuszyńskiego w Cierpicach
 
Grupa przedszkolna ŻÓŁWIKI

Grupa przedszkolna ŻÓŁWIKI

Żółwiki – 3 latki

Wychowawcy grupy: Bożena Burzyńska i Ewelina Błachut

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Jak wiecie, jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy dzieckiem jeszcze był mój tata,
a moja mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz (ach, jak ten czas leci)!
cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Wy też swej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie!

ZAPRASZAMY NA WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

KONKURS „MODA Z RECYKLINGU”

RODZINNY KONKURS

„MODA Z RECYKLINGU”

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dziękujemy za liczne kartki, które do nas wpłynęły. Gratulujemy zwycięzcą, a są nimi:

I miejsce Kuba Słoniecki i Radosław Dworak
II miejsce Irena Podgórska i Pola Durtan
III miejsce Dominik Siciński, Maja Chojnacka, Cezary Adamski

Wyróżnienie Agata Sobiech, Wojtek Dworak, Weronika Skrzyńska i Michalina Krywionek.

WYSTĘP ARTYSTYCZNY Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń.

Życzymy Wam aby wszystkie dni w nadchodzącym 2022 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość.

Zapraszamy do oglądania występu dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia.

WARSZTATY Z ELFEM

PRZEDSTAWIENIE „MIKOŁAJ” W WYKONANIU AGENCJI ARTYSTYCZNEJ „MAG-MA „

MIKOŁAJKI

STROJENIE CHOINKI

Ubieranie choinki – to moment , na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki.  Żółwiki z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

ANDRZEJKI

Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. W tym dniu nasze panie udekorowały nam salę tworząc atmosferę do andrzejkowych wróżb , które zabrały dzieci do świata magii i czarów. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (kogo czeka życie pełne niespodzianek, kto spotka pojedzie w daleką podróż) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy. Ten magiczny dzień wróżb i czarów bardzo spodobał się dzieciom szczególnie, że tradycyjnie miały również krótką zabawę przy dźwiękach wesołej muzyki.

TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

24.11.2021r. – dziś Toruńska Orkiestra Symfoniczna odwiedziła dzieci z przedszkola i szkoły. Dzieci wysłuchały audycji muzycznej pt. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”. Jak sama nazwa wskazuje dzieci poznały patriotyczne pieśni, ale również zapoznały się z budową skrzypiec.

KONKURS

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na „Najciekawszą kartkę bożonarodzeniową”. Więcej szczegółów w załączniku.

POCZTA

19.11.2021r. Grupa Żółwiki cały tydzień przygotowywała się do wyjścia na pobliską pocztę. Pisali listy, przyklejali znaczki na koperty, aż w końcu wybrali się na pocztę, by wrzucić swoje listy do skrzynki pocztowej.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dnia 24 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka”. Z tej okazji w każdej grupie były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne.  Przedszkolaki dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci dowiedziały się , że mają prawo do radości, uśmiechu, szacunku, zabawy, spokojnej nauki, poznawania otaczającego świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Żółwiki tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach, w miarę swoich możliwości zaśpiewały hymn Polski oraz własnoręcznie wykonały flagę Polski.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada, jak co roku, przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Uroczysty dzień rozpoczął się od przywitania pluszowego misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiem. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, degustację słodkiego z miodku, czytanie bajek o misiach, itd. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

SPEKTAKL MNIAM MNIAM

10.10.2021r. dzieci oglądały dziś spektakl, którego tematem przewodnim było zdrowe odżywianie.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselając i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia dzieci wykazały się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

AKCJA CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

28.10.2021r. naszą grupę odwiedziła p. Marzanna, która przeczytała dzieciom bajkę o jesieni. Dzieci z uwaga wysłuchały opowiadania i razem z p. Marzanną przeliczały liście w jesiennym szalu.

Dziękujemy p. Marzannie za wizytę i zaproszenie do biblioteki 🙂

JESIEŃ PODLASIA

27.10.2021r. odbyły się zajęcia tematyczne „Jesień Podlasia”. Dzieci zapoznały się z podlaskimi tradycjami, które odbywają się jesienią. Przypomniały sobie jakie zwierzęta możemy spotkać na wsi i jakie wydają one odgłosy. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał naczynie z plasteliny.

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM

26 października przedszkole odwiedził Listonosz, który opowiadał dzieciom o swojej pracy.

TEATR MAG-MA

Przedstawienie pt. „Co zabawki robią jesienią?”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 20 października. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy Kotki, a po nich miały występ dzieci z grupy Żółwiki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce i wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez panią Dyrektor Ewę Błaszkiewicz. Dla większości dzieci był to pierwszy, bardzo ważny występ. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Życzymy naszym przedszkolakom wielu sukcesów:)

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

19.10 dzieci w przedszkolu odwiedziła pani Policjantka z Komisariatu Policji -Podgórz. Celem spotkania było m.in. zapoznanie dzieci z pracą
policjanta, przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas pracy policjanta.

WYCIECZKA DO BABA LUDY

18.10.2021r. dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego Baba Luda. Dzieci poznały kury, kozy, owce, świnkę Pepę, alpaka Kokosza, osła Ambrożego, poznały sposób na tradycyjne kiszenie kapusty, a także same miały okazję ubijać kapustę do kiszenia, odwiedził pole dyniowe i skosztowały placuszków dyniowych.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

15.10.2021r. zorganizowany został w przedszkolu dzień owoców i warzyw. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie, rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności, oraz tworzenie stworków.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2021r. świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Mimo niskiej frekwencji dzieci, Żółwiki bawiły się znakomicie.

Na zakończenie zabawy przedszkolaki otrzymały drobne upominki.

POWIATNIE JESIENI

23.09.2021r. Żółwiki powitały jesień. „Pani Jesień” przybyła do przedszkola z pudełkiem pełnym darów. Żółwiki powitały ją tańcem i piosenką.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka u naszych Żółwików minął na zabawach i tańcach. Zabawy muzyczno-ruchowe i tańce z balonami to świetna zabawa.

Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy samych radosnych i słonecznych dni!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Nie śmiecimy, nie brudzimy – o przyrodę się troszczymy”

   W dniu 17 września 2021 r. roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w akcji sprzątania świata.

WITAJ MAGICZNE PRZEDSZKOLE – ANIMACJE Z MAG-MĄ

DZIEŃ KROPKI

KALENDARZ UROCZYSTOŚCI

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK08:50- 09:05 Religia (Maria Proch)
13:30- 14:30 Kodowanie, robotyka (Justyna Grażewicz)
14:30- 15:45 Integracja sensoryczna (Danuta Ślesińska)
WTOREK09:55- 10:10 Język angielski (Dorota Wiśniewska)
10:45- 11:15 Logopedia (Katarzyna Kamińska- Bluj)
13:30- 14:00 Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne z elementami tańca (Ewelina Wypij)
14:00- 14:30 Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)
ŚRODA09:55- 10:10 Religia (Maria Proch)
10:45- 11:15 Logopedia (Katarzyna Kamińska- Bluj)
14:30- 15:00 Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne z elementami tańca (Ewelina Wypij)
CZWARTEK10:45- 11:00 Język angielski (Dorota Wiśniewska)
14:00- 14:30 Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)
PIĄTEK09:50- 10:35 Logopedia (Katarzyna Kamińska- Bluj)
14:15- 15:00 Integracja sensoryczna (Danuta Ślesińska)

Skip to content