Grupa przedszkolna PSZCZÓŁKI

Grupa przedszkolna PSZCZÓŁKI

Pszczółki 4 latki

Wychowawcy grupy: Ewelina Wypij i Wioletta Michalak

POŻEGNANIE KOTKÓW

29.06.2022r. z dzieci z młodszych grup pożegnały najstarszych kolegów, którzy od września rozpoczną swoją przygodę w szkole. Kotki otrzymały dyplomy na zakończenie pierwszego roku w przedszkolu oraz książkowy upominek.

KONKURS „MÓJ CZAS Z RODZINĄ”

29.06.2022r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Mój czas z rodziną”. Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz drobne nagrody.

I miejsce zajęła Michalina Koszucka

II miejsce zajął Jan Wolniszewski

III miejsce zajęła Julia Koszucka

Serdecznie gratujemy!

DZIEŃ DZIECKA

01.06 obchodziliśmy najważniejsze święto w całym roku – Dzień Dziecka. Było to co dzieci lubią najbardziej, lody, zabawy oraz prezenty. Uśmiechy nie schodziły z dziecięcych buzi. Drogie Pszczółki życzymy Wam żebyście jeszcze długo byli dziećmi – Wasze Panie.

WYCIECZKA NA BARBARKĘ

Dnia 25 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Szkoły Leśnej na Barbarce. Braliśmy udział w warsztatach pt. „Wiosna w lesie”, które miały formę podchodów. Rozwiązywaliśmy zagadki i podziwialiśmy piękno otaczającej przyrody leśnej. Nie zabrakło także czasu na wspólne zabawy na placu zabaw oraz wyczekiwane przekąski.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RODZINNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

Regulamin dostępny po kliknięciu w link. REGULAMIN

Oświadczenia do wypełnienia. OŚWIADCZENIE ЗАЯВА

TEATR MAG-MA

Przedszkole odwiedził teatr MAG-MA. Dzieci oglądały przedstawienie pt. „Ważne numery”. Poznały numery policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Do tego ochotnicy mogli również wystąpić w tym przedstawieniu wcielając się w różne służby ratunkowe.

KONSTYTUCJA 3 MAJA – APEL

WIELKANOC

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

składają

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21.03. Przedszkolaki wybrały się na poszukiwanie wiosny. Otrzymały list od Bociana i wyruszyły w poszukiwaniu oznak wiosny. Rozwiązywały zagadki, przeciągały linę, rysowały kwiecisty dywan, po którym przeszła Wiosna. Na końcu odczarowały Marzannę i zawitała do nas kwiecista wiosna.

SPOTKANIE Z KOLEJARZEM

WYNIKI KONKURSU

Dnia 04.03 zostały wręczone nagrody za udział w konkursie ” Świat przyrody widziany oczyma dziecka „.

I miejsce Wojciech Dworak

II miejsce Weronika Skrzyńska

III miejsce Maja Chojnacka i Olaf Sarnowski

Wyróżnienia: Amelia Olejniczak, Michalina Koszucka, Julia Koszucka, Antoni Chojnacki, Miłosz Urbański

DZIEŃ KOTA

17.02 odbył się w przedszkolu dzień kota, to święto najstarszej grupy w naszym przedszkolu, ale świętowaliśmy ten dzień wszyscy. Poznaliśmy różne koty, nawijaliśmy sznurek, bawiliśmy się w kocie kręgle, a na końcu wykonaliśmy przepiękną kocią pracę plastyczną.

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę….”

14 luty był dla dzieci prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło oczywiści sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji  oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń.

BAL KARNAWAŁOWY

10 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy, wydarzenie dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Dzieci świetnie się bawił uczestnicząc w zabawach i pląsach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.

DZIEŃ PIZZY

09 lutego we wszystkich grupa przedszkolnych obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten słynny włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Przedszkolaki przygotowały prawdziwą pizzę. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Jak wiecie, jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy dzieckiem jeszcze był mój tata,
a moja mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz (ach, jak ten czas leci)!
cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Wy też swej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie!

ZAPRASZAMY NA WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

KONKURS „MODA Z RECYKLINGU”

RODZINNY KONKURS

„MODA Z RECYKLINGU”

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dziękujemy za liczne kartki, które do nas wpłynęły. Gratulujemy zwycięzcą, a są nimi:

I miejsce Kuba Słoniecki i Radosław Dworak
II miejsce Irena Podgórska i Pola Durtan
III miejsce Dominik Siciński, Maja Chojnacka, Cezary Adamski

Wyróżnienie Agata Sobiech, Wojtek Dworak, Weronika Skrzyńska i Michalina Krywionek.

WYSTĘP ARTYSTYCZNY Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń.

Życzymy Wam aby wszystkie dni w nadchodzącym 2022 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość.

Zapraszamy do oglądania występu dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia.

WARSZTATY Z ELFEM

WARSZTATY Z ELFEMSESJA

MIKOŁAJKI

DZIEŃ GÓRNIKA

ANDRZEJKI

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś Pluszowy, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Dlatego też, 25 listopada w naszym przedszkolu uczciliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś – maskotka powstał 119 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

24.11.2021r. – dziś Toruńska Orkiestra Symfoniczna odwiedziła dzieci z przedszkola i szkoły. Dzieci wysłuchały audycji muzycznej pt. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”. Jak sama nazwa wskazuje dzieci poznały patriotyczne pieśni, ale również zapoznały się z budową skrzypiec.

KONKURS

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na „Najciekawszą kartkę bożonarodzeniową”. Więcej szczegółów w załączniku.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dnia 24 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka”. Z tej okazji w każdej grupie były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne.  Przedszkolaki dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci dowiedziały się , że mają prawo do radości, uśmiechu, szacunku, zabawy, spokojnej nauki, poznawania otaczającego świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.

SPEKTAKL MNIAM MNIAM

10.10.2021r. dzieci oglądały dziś spektakl, którego tematem przewodnim było zdrowe odżywianie.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselając i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia dzieci wykazały się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM

26 października przedszkole odwiedził Listonosz, który opowiadał dzieciom o swojej pracy.

TEATR MAG-MA

Przedstawienie pt. „Co zabawki robią jesienią?”

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

19.10 dzieci w przedszkolu odwiedziła pani Policjantka z Komisariatu Policji -Podgórz. Celem spotkania było m.in. zapoznanie dzieci z pracą
policjanta, przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas pracy policjanta.

WYCIECZKA DO BAB LUDY

18.10.2021r. dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego Baba Luda. Dzieci poznały kury, kozy, owce, świnkę Pepę, alpaka Kokosza, osła Ambrożego, poznały sposób na tradycyjne kiszenie kapusty, a także same miały okazję ubijać kapustę do kiszenia, odwiedził pole dyniowe i skosztowały placuszków dyniowych.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

15.10.2021r. zorganizowany został w przedszkolu dzień owoców i warzyw. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie, rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności, oraz tworzenie stworków.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ CHŁOPAKA

30.09.2021r. Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka, oczywiście na sportowo. Nasi chłopcy uwielbiają różne zabawy, ćwiczenia i tańce. My dziewczynki małe i duże życzymy im dużo uśmiechu, radości i wspólnych przyjaciół. Rodzicom dziękujemy za wspaniałe prezenty dla wszystkich dzieci.

POWITANIE JESIENI

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka u naszych Pszczółek minął na zabawach i tańcach. Zabawy muzyczno-ruchowe i tańce z balonami to świetna zabawa.

Wszystkim naszym Przedszkolakom życzymy samych radosnych i słonecznych dni!

SPRZĄTANIE ŚWIATA

„Nie śmiecimy, nie brudzimy – o przyrodę się troszczymy”

W dniu 17 września br. roku dzieci z  oddziału przedszkolnego  w Cierpicach wzięły udział w  akcji „Sprzątania Świata”.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

 Udział naszych przedszkolaków w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

PLAN ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK09:05 – 09:35 Religia (Maria Proch)
WTOREK10:35 – 11:05 Język angielski (Dorota Wiśniewska)
13:30 – 14:00 Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)
14:00 – 15:00 Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne z elementami tańca (Ewelina Wypij)
ŚRODA10:00 – 10:30 Religia (Maria Proch)
13:30 – 14:30 Robotyka (Justyna Grażewicz)
CZWARTEK10:35 – 11:35 Logopedia (Katarzyna Kamińska-Bluj)
13:30 – 14:00 Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)
14:40 – 16:00 Integracja Sensoryczna (Danuta Ślesińska)
PIĄTEK09:50 – 10:20 Język angielski (Dorota Wiśniewska)
15:00 – 15:40 Integracja Sensoryczna (Danuta Ślesińska)

KALENDARZ IMPREZ

Skip to content