Grupa przedszkolna KOTKI

Grupa przedszkolna KOTKI

Kotki – 5 – 6 latki

Wychowawcy grupy: Anna Jończyk i Joanna Kurij

ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO

29.06.2022r. w naszym Przedszkolu odbyła się  Uroczystość Zakończenia Roku Przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Na wstępie, po powitaniu przez Panią Dyrektor Ewę Błaszkiewicz oraz zabraniu głosu przez Pana Wójta Krzysztofa Czarneckiego, dzieci z grupy Kotki zaprezentowały swój występ. Dzieci młodsze z grupy pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, wręczając im drobne upominki. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej.
Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji!

POŻEGNANIE KOTKÓW

29.06.2022r. z dzieci z młodszych grup pożegnały najstarszych kolegów, którzy od września rozpoczną swoją przygodę w szkole.

DZIEŃ ŻÓŁWIA

08.06. odbyło się święto jednej z grup – grupy Żółwiki. Dzieci, dzięki uprzejmości Pani Wioletty odwiedził w przedszkolu nietypowy gość – ŻÓŁW.

GMINNY DZIEŃ DZIECKA

01.06 dzieci z grupy Kotki zaprezentowały swój taniec na Gminnym Dniu Dziecka.

DZIEŃ DZIECKA

01.06 obchodziliśmy najważniejsze święto w całym roku – Dzień Dziecka. Było to co dzieci lubią najbardziej, lody, zabawy oraz prezenty. Uśmiechy nie schodziły z dziecięcych buzi. Drogie Kotki życzymy Wam żebyście jeszcze długo byli dziećmi – Wasze Panie.

WYCIECZKA NA BARBARKĘ

Dnia 25 maja wybraliśmy się na wycieczkę do Szkoły Leśnej na Barbarce. Braliśmy udział w warsztatach pt. „Wiosna w lesie”, które miały formę podchodów. Rozwiązywaliśmy zagadki i podziwialiśmy piękno otaczającej przyrody leśnej. Nie zabrakło także czasu na wspólne zabawy na placu zabaw oraz wyczekiwane przekąski.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W RODZINNYM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

Regulamin dostępny po kliknięciu w link. REGULAMIN

Oświadczenia do wypełnienia. OŚWIADCZENIE ЗАЯВА

SPOTKANIER Z PANIĄ LEŚNIK

10.06. przyjechała do nas p. Leśnik. Opowiedziała nam ciekawostko o zwierzętach jakie możemy spotkać w lesie.

OGRÓDEK

W tym roku dzieci również sadziły i siały różne warzywa, owoce i kwiaty w swoim ogródku. Teraz z niecierpliwością czekamy na to co nam wyrośnie.

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA

06.06. – tego dnia dzieci odwiedził bibliotekę szkolną oraz panią bibliotekarkę tam pracującą p. Marzannę. Poznały nowe treści związane z biblioteką i książkami oraz stworzyły piękną zakładkę do książki.

TEATR MAG-MA

Przedszkole odwiedził teatr MAG-MA. Dzieci oglądały przedstawienie pt. „Ważne numery”. Poznały numery policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Do tego ochotnicy mogli również wystąpić w tym przedstawieniu wcielając się w różne służby ratunkowe.

DZIEŃ UNI EUROPEJSKIEJ

KONSTYTUCJA 3 MAJA – APEL

DZIEŃ WODY

WIELKANOC

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,
radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa,
a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

składają

Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Przedszkola

WARSZTATY WIELKANOCNE

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21.03. Przedszkolaki wybrały się na poszukiwanie wiosny. Otrzymały list od Bociana i wyruszyły w poszukiwaniu oznak wiosny. Rozwiązywały zagadki, przeciągały linę, rysowały kwiecisty dywan, po którym przeszła Wiosna. Na końcu odczarowały Marzannę i zawitała do nas kwiecista wiosna.

DZIEŃ MOTYLA

SPOTKANIE Z KOLEJARZEM

WYNIKI KONKURSU

Dnia 04.03 zostały wręczone nagrody za udział w konkursie ” Świat przyrody widziany oczyma dziecka „.

I miejsce Wojciech Dworak

II miejsce Weronika Skrzyńska

III miejsce Maja Chojnacka i Olaf Sarnowski

Wyróżnienia: Amelia Olejniczak, Michalina Koszucka, Julia Koszucka, Antoni Chojnacki, Miłosz Urbański

DZIEŃ PYRLANDII

21.02. dzieci poznały gdzie leży województwo wielkopolskie i miasto Poznań, poznali przysmak wielkopolski czyli pyrę. Sadziliśmy pyrę, odwzorowywaliśmy różne figury i świetnie się bawiliśmy.

DZIEŃ KOTA

17.02 odbył się w przedszkolu dzień kota, to święto naszej grupy w naszym przedszkolu, ale świętowaliśmy ten dzień wszyscy. Poznaliśmy różne koty, nawijaliśmy sznurek, bawiliśmy się w kocie kręgle, a na końcu wykonaliśmy przepiękną kocią pracę plastyczną.

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę….”

14 luty był dla dzieci prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło oczywiści sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji  oraz pozytywnych uczuć. Dzień Walentynkowy z pewnością można zaliczyć do udanych. Był to dzień miłych wrażeń.

BAL KARNAWAŁOWY

10 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy, wydarzenie dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości. Dzieci świetnie się bawił uczestnicząc w zabawach i pląsach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego spotkania.

DZIEŃ PIZZY

09 lutego we wszystkich grupa przedszkolnych obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten słynny włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Przedszkolaki przygotowały prawdziwą pizzę. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Jak wiecie, jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy dzieckiem jeszcze był mój tata,
a moja mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz (ach, jak ten czas leci)!
cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Wy też swej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie!

ZAPRASZAMY NA WYSTĘP PRZEDSZKOLAKÓW Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

KONKURS „MODA Z RECYKLINGU”

RODZINNY KONKURS

„MODA Z RECYKLINGU”

WYNIKI KONKURSU NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Dziękujemy za liczne kartki, które do nas wpłynęły. Gratulujemy zwycięzcą, a są nimi:

I miejsce Kuba Słoniecki i Radosław Dworak
II miejsce Irena Podgórska i Pola Durtan
III miejsce Dominik Siciński, Maja Chojnacka, Cezary Adamski

Wyróżnienie Agata Sobiech, Wojtek Dworak, Weronika Skrzyńska i Michalina Krywionek.

WYSTĘP ARTYSTYCZNY Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą dla Wszystkich radosnym czasem spędzonym w gronie najbliższych osób, czasem bez zmartwień i trosk życia codziennego a pełnym ciepła i miłości, oraz czasem spełniania naszych marzeń.

Życzymy Wam aby wszystkie dni w nadchodzącym 2022 roku były szczęśliwe i obfitujące w dobro oraz życzliwość.

Zapraszamy do oglądania występu dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia.

WARSZTATY Z ELFEM

MIKOŁAJKI

DZIEŃ GÓRNIKA

ANDRZEJKI

Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełniają andrzejkowe czary.

TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA

24.11.2021r. – dziś Toruńska Orkiestra Symfoniczna odwiedziła dzieci z przedszkola i szkoły. Dzieci wysłuchały audycji muzycznej pt. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”. Jak sama nazwa wskazuje dzieci poznały patriotyczne pieśni, ale również zapoznały się z budową skrzypiec.

KONKURS

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na „Najciekawszą kartkę bożonarodzeniową”. Więcej szczegółów w załączniku.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dnia 19 listopada w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste obchody „Dnia Praw Dziecka”. Z tej okazji w każdej grupie były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne.  Przedszkolaki dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci dowiedziały się , że mają prawo do radości, uśmiechu, szacunku, zabawy, spokojnej nauki, poznawania otaczającego świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W naszym przedszkolu w dniu 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Kotki tego dnia do przedszkola przyszły ubrane w odświętnych strojach oraz zaśpiewały hymn Polski.

SPEKTAKL MNIAM MNIAM

10.10.2021r. dzieci oglądały dziś spektakl, którego tematem przewodnim było zdrowe odżywianie.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselając i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Tego dnia dzieci wykazały się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

URODZINY OLAFA – PIERNIKARNIA STAROTORUŃSKA

28.10.2021 r. grupa Kotki wybrała się do Piernikarni Starotoruńskiej. Wyjazd zorganizowali rodzice Olafa z okazji urodzin syna. W trakcie warsztatów dzieci własnoręcznie wykonały pierniki na tradycyjnych drewnianych formach, które zabrały ze sobą jako pamiątkę z Torunia.  Dowiedziały się jakie były tradycje piernikarskie, poznały najciekawsze legendy związane z toruńskim specjałem oraz poczuły zapach pochodzących z dalekich krain przypraw korzennych. Dzieciom bardzo smakowały pierniki, którymi zostały poczęstowane podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu. Bardzo dziękujemy Rodzicom Olafa za zorganizowanie wycieczki. 

JESIEŃ PODLASIA

Dnia 27.10 dzieci brały udział w zajęciach pt. Jesień Podlasia. Celem zajęć było m.in. zapoznanie przedszkolaków z tradycjami wiejskimi
regionu.

SPOTKANIE Z LISTONOSZEM

26 października przedszkole odwiedził Listonosz, który opowiadał dzieciom o swojej pracy.

TEATR MAG-MA

Przedstawienie pt. „Co zabawki robią jesienią?”

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 20 października. Uroczystość rozpoczęły dzieci z grupy Kotki, a po nich miały występ dzieci z grupy Żółwiki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce i wierszyki. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez panią Dyrektor Ewę Błaszkiewicz. Dla większości dzieci był to pierwszy, bardzo ważny występ. Dla przedszkolaków było to ogromne przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. Życzymy naszym przedszkolakom wielu sukcesów:)

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ

19.10 grupę Kotki odwiedziła Pani Policjantka z Komisariatu Policji-Podgórz. Celem spotkania było m.in. zapoznanie dzieci z pracą policjanta, przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia
policyjnego, niezbędnego podczas pracy policjanta.

WYCIECZKA DO BABA LUDY

18.10.2021r. dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Edukacyjnego Baba Luda. Dzieci poznały kury, kozy, owce, świnkę Pepę, alpaka Kokosza, osła Ambrożego, poznały sposób na tradycyjne kiszenie kapusty, a także same miały okazję ubijać kapustę do kiszenia, odwiedził pole dyniowe i skosztowały placuszków dyniowych.

DZIEŃ OWOCÓW I WARZYW

15.10.2021r. zorganizowany został w przedszkolu dzień owoców i warzyw. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw w codziennej diecie, rozpoznawały smaki i zapachy owoców i warzyw. Odbyła się również degustacja witaminowych pyszności, oraz tworzenie stworków.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DZIEŃ CHŁOPAKA

POWITANIE JESIENI

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 17 września br. roku dzieci z  oddziału przedszkolnego  w Cierpicach wzięły udział w  akcji „Sprzątania Świata”.

Przedszkolaki zaopatrzeni w jednorazowe rękawiczki, worki na śmieci i pozytywnie zmotywowani wzniosłym celem przedsięwzięcia wyruszyli spod budynku przedszkola i zajęli się oczyszczaniem przydzielonego im terenu.

 Udział naszych przedszkolaków w akcji „Sprzątanie Świata” z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.

WITAJ MAGICZNE PRZEDSZKOLE – ANIMACJE Z MAG-MĄ

DZIEŃ KROPKI

W dniu 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Dzieci m.in. poznały historię
Vashti, bohaterki „Kropki” P. Reynoldsa. Tego dnia ubrania dzieci i personelu wzbogacone zostały akcentem kropek.

KALENDARZ IMPREZ

GRAFIK ZAJĘĆ DODATKOWYCH

PONIEDZIAŁEK14:35 – 15:35  Kodowanie, robotyka (Justyna Grażewicz)
WTOREK10:05 – 10:35  Język angielski (Dorota Wiśniewska)
10:45 – 11:15  Religia (ksiądz Tomasz Pokornowski)
13:30 – 14:30  Integracja sensoryczna (Danuta Ślesińska)
14:30 – 15:00  Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)
ŚRODA09:50 – 10:35  Logopedia (Katarzyna Kamińska- Bluj)
13:30 – 14:30  Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczna z el. tańca ( Ewelina Wypij)
14:40 – 15:40 Integracja sensoryczna (Danuta Ślesińska)
CZWARTEK09:50- 10:35   Logopedia (Katarzyna Kamińska- Bluj)
11:05 – 11:35  Język angielski (Dorota Wiśniewska)
14:30 – 15:00  Zajęcia ruchu rozwijającego z elementami gimnastyki korekcyjnej (Bożena Burzyńska)
PIĄTEK09:50 – 10:20  Religia (ksiądz Tomasz Pokornowski)
10:35 – 11:35  Logopedia (Katarzyna Kamińska- Bluj)

Skip to content