Akcje charytatywne

1. Akcja charytatywnw dla Zosi

 Dnia 12.10.2018r. oraz dnia 15.10.2018r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cierpicach przeprowadzono zbiórkę publiczną nr 360/2015/1306/OR do puszek kwestarskich na rzecz Zofii Kryszewskiej (leczenie i rehabilitacja). Zbiórka publiczna odbyła się pod patronatem fundacji „Złotowianka”, ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów, na mocy pozwolenia MAC nr 2015/1306/OR. Zebrano kwotę 825,93 zł.

2. Laurki dla Liwii

Nasza szkoła włączyła się do akcji wsparcia, poszkodowanej w wypadku,  Liwki. Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne kartki ze wspaniałymi życzeniami dla dziewczynki. Laurki zbieramy do piątku   (15 czerwca), kto jeszcze chciałby wesprzeć chorą koleżankę, może dostarczyć gotową pracę do sekretariatu. Gorąco zachęcamy!

3. „Marzycielska poczta”

W dniach 13.12 – 18.12. 2017 r. Mały Samorząd Uczniowski zachęcał uczniów klas I-IV do udziału w tzw. „Marzycielskiej Poczcie”. Celem tej ogólnopolskiej akcji jest uszczęśliwienie chorych dzieci poprzez wysłane do nich kartki lub listu. Taka forma wsparcia wywołuje uśmiech na twarzy odbiorcy przesyłki-niespodzianki i dodaje sił do walki z chorobą.

W tym roku pisaliśmy listy do jedenastoletniej Wiktorii Mering. 
Wiktoria urodziła się z połówką serca, co bardzo utrudniało jej codzienne funkcjonowanie. W ciągu pierwszych pięciu lat życia przeszła trzy trudne operacje na sercu. Większość dzieciństwa spędziła w szpitalach. Wrodzona złożona wada serca uniemożliwiła jej chodzenie do szkoły i zabawy z rówieśnikami. Wiktoria od roku znajduje się na pilnej liście do przeszczepu serca.

W ciągu kilku dni Mały Samorząd Uczniowski zebrał ponad 30 listów i kartek. Wśród korespondencji znalazł się również prezent – książka. To bardzo miły gest ze strony naszych uczniów, którzy postanowili podzielić się dobrem z chorym dzieckiem.

Wszystkie ciepłe słowa i prezenty już są w drodze do dziewczynki.

MSU wraz z opiekunem p. A. Kończalską serdecznie dziękują za udział w akcji.

4. Nakrętki dla Hospicjum „Światło”

Nasza szkoła uczestniczy w akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Hospicjum „Światło” w Toruniu. Całkowity dochód jest przeznaczony dla podopiecznych tej placówki. Uczniowie, którzy chcą pomóc w tej akcji charytatywnej, mogą przynosić nakrętki do szkoły i przekazać je wychowawcom, nauczycielom wychowania fizycznego czy pracownikom obsługi. Akcja trwa przez cały rok szkolny J

5. Karma dla zwierzaka

W naszej szkole prowadzona jest zbiórka karmy dla zwierząt z toruńskiego schroniska. Zachęcamy do udziału w akcji! Karmę można zostawiać w dyżurce lub w bibliotece u p. Hanny Zejfert do czerwca 2018 roku.

6. Mikołajkowa Zumba Charytatywna dla Zosi

Dnia 9 grudnia 2017r. w godzinach od 17:00 do 19:00 odbyła się Mikołajkowa Charytatywna Zumba dla Zosi Kryszewskiej. Dwuletnią dziewczynkę dotknęła niezwykle rzadka choroba – zespół Retta. Aktualnie Zosia potrzebuje intensywnej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Szkoła Podstawowa w Cierpicach postanowiła dołożyć swoją cegiełkę na rzecz pomocy dziecku. Nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie wraz ze wspaniałymi instruktorkami tańczyli zumbę, co było gwoździem programu. Na tym jednak nie koniec – na uczestników czekały również inne atrakcje. Odbyła się loteria (rozdano m.in. wejściówki na basen „Olender” czy kupony do pizzerii „Mamma Mia” w Wielkiej Nieszawce), dzieci mogły pomalować sobie buzie oraz chętne osoby mogły kupić piękne ozdoby z naszego kiermaszu świątecznego. W holu zorganizowano też kawiarenkę dla gości, na których czekała kawa, herbata oraz ciasto. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na rzecz Zosi, która jest podopieczną Fundacji „Złotowianka”.

7. WOŚP 2018

14 stycznia 2018 w szkole w Cierpicach odbyła się kolejna już edycja WOŚP, która zgromadziła rzesze osób, pragnących wesprzeć szczytny cel.

W czasie akcji wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Widzów zachwycił też gościnny występ przedszkolaków z Małej Nieszawki.

Wszyscy obecni mogli korzystać też z wielu stoisk zorganizowanych przez nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Były to m.in. : loteria fantowa, popcorn, ciasto, kawa i herbata, chleb ze smalcem. Dzięki hojności sponsorów odbyła się licytacja wielu unikatowych przedmiotów, jak również atrakcyjnych wejściówek czy usług.

Zebraliśmy w naszej szkole 5931,74 zł. Cała kwota została przekazana na rzecz WOŚP. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie tej wielkiej akcji charytatywnej!

Dokładną kwotę przekażemy w najbliższym czasie, kiedy dowiemy się, ile uczniowie zebrali do puszek.

8. Koło PCK zaprasza!

Nasza szkoła włącza się do Ruchu Młodzieżowego Polskiego Czerwonego Krzyża, który działa w Polsce nieprzerwanie od 1921 roku. Głównym celem Młodzieży PCK jest pomoc osobom wymagającym wsparcia. Wiąże się z tym potrzeba kształtowania postawy humanitarnej dzieci, uwrażliwienia młodych na krzywdę człowieka oraz wykształcenie nawyków przestrzegania zasad bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia. W ramach koła przewiduje się udział w różnych akcjach charytatywnych na rzecz potrzebujących. Prowadzony też będzie wolontariat. Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów do wstąpienia do szkolnego koła PCK! Szczegółowe informacje i zapisy u p. Wioletty Michalak i p. Martyny Hanczewskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *